AKÇAY'dan 10 Kasım Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci Vefat Yıldönümü Münasebetiyle Yayınladıkları Anma Mesajı

AKÇAY'dan 10 Kasım Mesajı
banner1

İstiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının üzerinden 80 yıl geçmiştir.

 Aziz Atatürk ileri görüşlülüğü, yüksek askeri dehası ve olağanüstü devlet adamlığı gibi vasıflarıyla çağının ilerisinde bir lider olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında tek güvendiği ve tek inandığı Türk milletiydi, Milli mücadeleyi de bu inanç ve güvenle başlatmıştır. Bu inançtır ki İstiklal savaşını zafere ulaştırmış; Atatürk’ün  "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Bize bağımsız bir vatan armağan eden Atatürk’ün en büyük mirası Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Türk milletinin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmak onun aziz hatırasına sahip çıkmaktır.

 Bugün hem içeride hem de dışarıda Cumhuriyetimize, siyasi, ekonomik bağımsızlığımıza saldıranlar aynı zamanda onun bıraktığı tam bağımsız Türkiye idealine de saldırmaktadırlar.  Ancak O’nun, fikirlerini ve ideallerini özümseyerek, kendi ideali haline getiren büyük Türk milleti, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesinin  üzerine çıkma hedefine her türlü saldırıya karşı kararlılıkla ilerlemektedir.

Türk milletinin ufkundan Atatürk’ü silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Atatürk’ün eserlerini, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla Cumhuriyet’in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir. Atatürk’ü tanımak ve tanıtmak için “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözüne candan bağlılığımız devam edecektir.

Bu düşüncelerle, vefatının 80’inci yılında eşsiz başkomutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için şehit düşmüş, gazi olmuş tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Erkan AKÇAY

Manisa Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4