Aydemir, Halkımız Cumhurbaşkanımızı Seçecek

Aydemir, Halkımız Cumhurbaşkanımızı Seçecek
ugur_aydemir04

AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir, İlk Kez Halkımız Cumhurbaşkanımızı Seçecek

10 Ağustos’da yapılacak olan ve ilk kez halk oylaması sonucu seçilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Aydemir yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Türkiye'de, ilk defa cumhurbaşkanını halkın belirleyeceği bir seçim sürecini yaşayacağız. Ak parti olarak, bütün vatandaşlarımızın ve dava arkadaşlarımızın gönlünden geçen kişi olan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayımız oldu. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Artık ülkemiz için yeni bir dönem başlıyor. Cumhurbaşkanının ilk kez halkın iradesiyle, halkın oyuyla seçilmesi gerçekten çok güçlü bir adımdır. Türkiye 21. asırda özellikle ilk 10 yılında bütün milletimizin ve bütün dünyanın takdirini kazanan bir sıçrama gerçekleştirdi. 12 yıldır milletine hizmet eden çeşitli zorluklarda kalan ama hiçbir gün iradesinden, iddiasından ve bu milletin hedeflerinden vazgeçmeyen bir kadromuz var.

Başbakanımızın birinci turda Allah nasip ederse milletimizin teveccühüyle Türkiye Cumhuriyeti devletinin doğrudan doğruya halkoyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olacağına yürekten hepimiz inanıyoruz.

Cumhurbaşkanı adayımız olarak Sayın Başbakanımızın Adaylığının açıklandığı o toplantıda hep birlikte oradaydık. Başbakanımız gerçekten duygu yüklü ve tarihi bir konuşma yaptı. 77 milyonu kucaklayan ve kuşatan, hatta sınırlarımızı da aşıp inanıyorum diyen ve mazlumları da içine alan bir perspektifle mesajını verdi. Devletin milli birlik ve beraberliğiyle ilgili vermiş olduğu mesajlarıyla da gördük ki Türkiye siyasi ve ekonomik istikrarının devamı anlamında 2023 hedeflerine ulaşacaktır. Bütün milletimiz bu coşkuyu yaşıyor. Gerçekten çok tarihi anlar yaşıyoruz. 10 Ağustos 2014 yeniden şahlanışımızın tarihi olacaktır inşallah” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 09:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4