Baş; "Sayın BAŞEVİRGEN’in ilçemizden haberi var mı acaba?"

Baş; "Sayın BAŞEVİRGEN’in ilçemizden haberi var mı acaba?"

AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş "Sayın Başevirgen’in 31.12.2020 Tarihinde partimizde yapmış olduğumuz toplantıya ilişkin basın açıklaması nedeniyle bu açıklama lüzumu doğmuştur.

31.12.2020 Tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ, ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

İstişare Etmenin Anlamını Biliyor mu?

Toplantıda ilçemizdeki yapılması planlanan ve yürürlükte olan yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Toplantının amacı bir konuda KARAR ALMAK DEĞİL, ilçemize yapılacak yatırım ve girişimlerin nasıl daha faydalı ve hızlı olabileceğinin görüşülmesi, buna fayda sağlayacak unsurların değerlendirilmesidir.

Hükümet partisinin bir ilçe başkanı olarak ilçemizin fayda sağlayacağı konular konusunda çaba sarf etmemizden rahatsız olunulması çok manidardır.

Bu tarz toplantılarda alınan görüşler ve fikir cimnastikleri ile en kısa ve faydalı yöntemler üzerinde çalışılması sağlanabilmektedir. Mesela Turgutlu Belediye Başkanı Çetin AKIN’dan eski bir eski okul binasının belediye tarafından yıkımının işi hızlandıracağı yönünde ricada bulunulmuş, olumlu cevap alınmıştır.

Rant kelimesini en iyi kendileri bilir. Parti Binanız kamu kurumuna kiralanırken neredeydiniz?

İstişare görüşmelerinde rantın uzaktan yakından bu bağlamda değerlendirilecek hiçbir konu geçmemişken, Turgutlumuzun ihtiyaç ve sorunlarından tamamen habersiz olan Sayın Vekilin önce kendisini sorgulaması gerekmektedir.

Ayrıca Turgutlu Chp ilçe binasını bir kamu kurumu olan Turgutlu Belediyesine kiralanırken, Menemen CHP Belediye Başkanı yolsuzluk ve ranttan dolayı görevden alınıp yargılanırken sesini çıkarmayan Sayın Vekilin rant kelimesinin anlamı ve hassasiyeti konusunda yetersiz olduğunu düşünüyoruz.

Ülkemizdeki Muhalefetin neden bu halde olduğu Sayın Vekilin durumundan anlaşılmaktadır.

İlçemizde hiçbir olumlu icraat yada yönlendirmede adı geçmeyen, sadece ara sıra meclis kürsüsünde görünmek adına yaptığı konuşmalar hariç ne ilçemize, ilimize, ne de ülkemize doğru katkı sağlayacak hiçbir işte adı geçmeyen sayın vekil ve benzerleri yüzünden hali hazırda ülkemizde çok ciddi bir muhalefet sorunu bulunmaktadır.

Liyakat ve ehil olma anlamında ilk önce kendisini sorgulaması gereken kişi Sayın Vekildir. Önce kendisine bakacak, sonra ben bu ilçeye, ile faydalı olabilecek birisi miyim? Bu güne kadar neler yaptım demesi gerekmektedir.

Daha sonra da Turgutlu Belediyesine doldurdukları eski ilçe başkanları, gençlik kolları başkanı, ilçe başkanlarının yakınlarını liyakat ve ehliyetlerini sorgulaması daha doğru olacaktır" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4