Başevirgen; "Büyük Atatürk Koşusunda Neden Atatürk Resmi Ve Türk Bayrağı Yok?"

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Büyük Atatürk Koşusunun yapıldığı Turgutlu'da, Atatürk Posteri ve Türk bayrağının olmamasına tepki gösterdi.

Başevirgen; "Büyük Atatürk Koşusunda Neden Atatürk Resmi Ve Türk Bayrağı Yok?"

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99. yılı nedeniyle Türkiye genelinde 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusu düzenlendi. Manisa’nın Turgutlu ilçesinde de düzenlenen koşunun yapıldığı statta Atatürk posteri ile Türk Bayrağının bulunmaması büyük tepki çekti.

Başevirgen yaptığı açıklamada “Bugün Turgutlu’da Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99. yılı için bir koşu düzenlendi. Ancak statta ne bir Atatürk resmi, ne de Türk Bayrağı vardı. Protokolün katılmaması hepimiz için ayrı bir üzüntü kaynağı. Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve Kurtuluş Savaşı’nın başlatılması açısından oldukça önemli bir gündür. Neden Kurtuluş Savaşı’nın temellerinin atıldığı bu özel gün için yapılan koşuda bir tane bile Atatürk posteri ve Türk Bayrağı bulunmaz? Bütün dünyada yüzyılın lideri olarak görülen, laik, çağdaş ve bağımsız bir ülkenin var olmasına liderlik eden Atatürk, hepimizin ortak değeridir. Bizim kırmızı çizgimizdir. Atatürk’ün, nasıl bir lider olduğunu, hangi şartlar altında bağımsızlık mücadelesi verdiğini, azmini, kararlılık ve inancını gelecek nesillerimize öğretmek ve her ne olursa olsun hiçbir koşulda unutturmamak boynumuzun borcudur. “ dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4