Baybatur'dan 10 Kasım mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Baybatur'dan 10 Kasım mesajı
banner1

            İstiklal Savaşımıza liderlik eden Atatürk’ün, kısa yaşamına sığdırdığı başarılarıyla milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış, büyük bir komutan ve saygın bir lider olduğunu belirten Baybatur, “Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktır" dedi.

Baybatur, mesajında şunları kaydetti: “Atatürk, üstün bir askeri dehanın yanı sıra, gücünü milletine olan güveninden alan bir devlet adamı, idareci, siyasetçi, ancak en önemlisi, örnek alınan bir liderdi. O’nu çağdaşlarından farklı kılan, yalnızca milletinin hürriyeti ve istiklali için savaşmış bir milli kahraman olması değil, engin birikimi ve ileri görüşüyle, kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması için hayatı boyunca yılmadan azim ve kararlılıkla mücadele etmesidir. 29 Ekim 2018 tarihinde 95. Kuruluş yıldönümünü birlikte kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin başarı ve kazanımları, birbirini izleyen büyük savaşlar ve yıkımın ardından, fevkalade zor şartlar ve imkânsızlıklar altında temelleri atılan bir ülkenin, zaman içinde aldığı mesafeyi ortaya koyması bakımından dikkat çekicidir. Şüphesiz, hukukun üstünlüğü, laiklik, çoğulcu demokrasi gibi evrensel ilke ve değerler üzerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin, bugün örnek bir ülke haline gelmesinde Atatürk ve dava arkadaşlarının başlattığı kalkınma, ilerleme ve çağdaşlaşma yolunda yürüyüşü devam ettiren devlet adamlarının, bilim insanlarının, sanatçıların, sivil toplumun, genci ve yaşlısıyla tüm halkımızın katkısı bulunmaktadır. Son dönemde yaşadığımız büyük zorluklara ve çetin sınamalara, ülkemizin temellerini hedef alan emsali görülmemiş kanlı bir darbe girişimine, karşılaştığımız tüm tehditlere rağmen, Türkiye Cumhuriyeti gelişimini ve çağdaşlaşmasını güçlenerek sürdürmektedir. Atatürk’ün ‘Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar’ sözünden hareketle bizler; ülkemizi ekonomik, sosyal, kültürel, askeri ve teknolojik alanda hak ettiği noktalara ulaştırmanın hedefindeyiz. En büyük ilham kaynağımız, engin tarihimiz, zengin kültürel birikimimiz, kadim millet ve devlet tecrübemiz, Atatürk'ün emanet ettiği ilke ve değerlerdir. Bu düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4