Baybatur, Polis Teşkilatını kutladı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Baybatur, Polis Teşkilatını kutladı

               Emniyet Teşkilatı'nın huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati öneme sahip kurumlardan biri olduğuna dikkati çeken Baybatur, “Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen Polisimiz, milletimizin huzurunun teminatıdır” dedi.

Vatan ve millet sevdasıyla, fedakârca milletin esenliği ve emniyeti için gece-gündüz demeden çalışan Türk Polis Teşkilatı’nın, gücünü milletin güven ve desteğinden aldığına işaret eden Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“Köklü birikimi, bilgi ve tecrübesiyle Polisimiz; halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suçun işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizin huzur ve güven ortamının tesisinde büyük rol üstlenmektedir. Her alanda günün gerektirdiği yeniliklere adapte olarak kendini geliştiren ve son teknolojiyi kullanan Polis teşkilatımız, çalışma düzeni ve disipliniyle olduğu kadar, kullandığı ve bizatihi kendi ürettiği tekniklerle dünya güvenlik kuruluşları arasında adından söz ettirirken, çeşitli ülke polis teşkilatlarına eğitim ve sistem desteği verir hale gelmiştir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı faaliyete karşı mücadele eden ve bu uğurda canını feda etmekten kaçınmayan şerefli Türk Polisi, 15 Temmuz gecesi gösterdiği kararlılıkla aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Dün olduğu gibi bugün de büyük fedakârlık, cesaret ve yüksek vazife bilinci içerisinde terörle mücadelede ortaya koyduğu başarıyla hepimizi gururlandıran Polisimiz, yeri geldiğinde Şehit Fethi Sekin gibi gözünü kırpmadan canını ortaya koymakta, mukaddes bildiği görevi uğruna şehit veya gazi olmaktadır. Bu gün huzurun ve güvenin hâkim olduğu bir ülkede yaşıyorsak bunun en büyük payı Türk Polis Teşkilatı’nındır. Binlerce yıldır bu topraklar üzerinde; barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayan milletimizin güvenliğinin sağlanmasında, bu güne kadar hiçbir tehdide boyun eğmeden hukukun çizdiği sınırlar içinde görevini yerine getiren kahraman polisimizin, bugün olduğu gibi bundan sonra da üstlendiği bu zorlu ve kutsal görevi, yetişmiş insan gücü ve yüksek donanımıyla, başarıyla yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin huzuru için insanüstü gayret sarf eden büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren bütün emniyet mensuplarımızın Polis Günü’nü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4