Baybayur "Refah artırıcı kararlar yolda"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik adımlar sonrası Türk Lirası’nın alım gücü 6 lira birden artarken Hükümet, vatandaşın cebini ısıtacak adımlar atmayı da sürdürüyor.

Baybayur "Refah artırıcı kararlar yolda"

Asgari ücrete yapılan yüzde 50’lilik artışın ardından emekli maaşlarında da emeklileri sevindirecek bir rakamın açıklanacağını ifade eden AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Milletimiz Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye güveniyor. Bizde bu güveni boşa çıkarmayacağız. Dar gelirli vatandaşlarımızı, emeklilerimizi enflasyona ezdirmemekte kararlıyız” dedi. Baybatur, ayrıca elektrik ve doğalgaz tarifelerinde emekli ve dar gelirli vatandaşları koruyan kanun teklifini de 4 Ocak’ta TBMM’ye sunacaklarını söyledi.

Faizlerin düşürülmesi, asgari ücrete yapılan yüzde 50’lilik artış, atılan ekonomik adımlar sonrası Türk Lirası’nın alım gücünün 6 lira birden artmasıyla birlikte piyasalarda olumlu rüzgârların esmeye başladığını kaydeden AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, gübreden market raflarına kadar gelen indirim haberlerinin piyasalarda morali yükseltirken, vatandaşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan inancını da tazeleyerek güçlendirdiğine dikkat çekti. Emekli ve dar gelirli vatandaşları enflasyon karşısında ezdirmemekte kararlı olduklarını vurgulayan Baybatur, emekli maaşlarında da asgari ücretle uyumlu, emeklileri sevindirecek bir rakamın açıklanacağını söyledi. Emekli ve dar gelirli vatandaşları korumaya yönelik adımların da süreceğini belirten Baybatur, şöyle konuştu: “Hükümetimiz çalışıyor. İlklerin partisi olma iddiasını sürdüren AK Parti bir ilki daha gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızın uzun yıllardır arzuladığı asgari ücretten verginin kaldırılması beklentisini yine AK Parti yerine getirdi. Bakın sadece asgari ücretten değil, tüm çalışan ücretlerinden ve memur maaşlarından asgari ücret tutarı kadarlık kısmından gelir ve damga vergisi kaldırdı. Vatandaşımızın refahı artırmaya yönelik adımlarımızı tereddüt etmeden sürdüreceğiz. Biliyorsunuz vatandaşımızın üzerindeki mali yükü hafifletmek adına elektrik faturalarından TRT payını kaldırdık. Şimdide elektrik ve doğalgaza kademeli tarife uygulaması getiriyoruz. Kanun teklifini de ara tatil dönüşü 4 Ocak’ta TBMM’ye sunacağız. Bu çerçevede bir ailenin kullandığı televizyon, buzdolabı, ütü, ısınma gibi tüketimleri dikkate alınarak doğalgaz ve elektrikte bir sınır belirlenecek. Ve o sınır üzerinden fatura edilecek. Yani dar gelirli vatandaşlarımızın kullanımına göre belirlenecek bu sınırlama ile dar gelirli ve emekli vatandaşlarımız daha az fatura ödeyecek.“ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu ekonomik modelin meyvelerini birkaç ay sonra vermeye başlayacağının altını bir kez daha çizen Baybatur, “Milletimiz Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye güveniyor. Bizde bu güveni boşa çıkarmayacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4