BBP'li Yüksel "Turgutlu'nun Menfaatleri İçin Karşı Çıktık"

Turgutlu Belediyesinin BBP'li Meclis üyesi Tuğrul Yüksel yazılı bir basın açıklaması yaptı.

BBP'li Yüksel "Turgutlu'nun Menfaatleri İçin Karşı Çıktık"

Büyük Birlik Partisi'nden Turgutlu Belediyesi meclis üyeliğine seçilen eczacı İhsan Tuğrul Yüksel, Turgutlu Belediyesi meclisinin son toplantısında meydana gelen görüşmelerle ilgili olarak basın açıklaması yaptı. tek amaçlarının Turgutlu halkının menfaati olduğunu belirten Yüksel, yanlış gördükleri konularla ilgili olarak red verdiklerini belirtti.

Yüksel "Sevgili Turgutlulular,

03.09.2019 Tarihinde yapılan Turgutlu Belediyesi Meclis Toplantısı gündem maddeleri ile ilgili yerel basınımızda yer alan ve çeşitli sosyal medya hesaplarında yayımlanan bilgi kirliliğine istinaden bu açıklamayı yapmayı zaruri görüyorum.

      Daha önce belirttiğim üzere Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeliğim süresince Turgutlu’muzun menfaatine uyan her kararı destekleyip , Turgutlu’muza ve halkımıza zarar verecek her kararın da karşısında yer alacığımı çeşitli ortamlarda belirtmiştim.

       03.09.2019 Tarihinde yapılan Turgutlu Belediyesi Meclis Toplantısında görüşülen ‘’Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi’’ gündem maddesine bu anlayış içerisinde karşı çıktık. Ekonomik anlamda zor günler geçiren halkımızın sırtına ayrı bir yük getireceğine inandığımız bu madde eğer kabul edilmiş olsaydı ev , işyeri ve sanayi kuruluşlarına aylık 7 TL ile 24.000 TL arasında bir ücret yansıyacaktı.

        Görüşülen bir diğer gündem maddesi olan ‘’Karşıyaka Belediyesi ile kardeş belediye olma’’ hususunda da yine Turgutlu’muzun ve Turgutlu halkının menfaatlerini gözeterek konunun ilgili komisyona sevkine dair oy kullandık. Bizler başı sonu belli olmayan , protokolü dahi oluşturulmamış bir birlikteliğin ileri günlerde Turgutlu’muza zarar verebileceği kanaatindeyiz. Dolayısıyla Turgutlu Belediye Başkanımız Sayın Çetin Akın’ın belirleyeceği Kasabamıza yararı olan ancak zararı olmayan bir protokol üzerinde Turgutlu Belediye Meclis Üyelerinin onayıyla kardeş belediyecilik uygulamasının hayata geçirilmesini uygun buluyorum.

       Gündeme gelen başka bir madde olan ‘’Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikasına üye olunması’’ konusunda ise tamamen vicdani , ahlaki ve milli menfaatlerimizi gözeterek karşı çıktık. Söz konusu sendikanın başkanının; kamuoyunda yer aldığı üzere 1980 ihtilali sürecinde Ülkücülere ve Muhafazakar kesime işkence ettiği bilinen kişinin oğlu olması ve oğlunun babasıyla gurur duyması bizlerin bu kararı almasında etkili olmuştur.  05.09.2019

  KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 15:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4