BBP'liler "Çetin Akın'ın Meydanlarda Verilen Sözlerini Unutmuş Olmasını Şiddetle Eleştiriyoruz"

BBP'liler "Çetin Akın'ın Meydanlarda Verilen Sözlerini Unutmuş Olmasını Şiddetle Eleştiriyoruz"
banner43

Büyük Birlik Partisi Belediye Başkanı adayı olan Serhat Orhan ve yerel seçimlerde BBP meclis üyeliğine seçilen 4 isim yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Pazar günü yapılan Turgutlu Belediyesi meclis toplantısında geçmiş dönem Belediye yönetiminin 2018 yılı faaliyet raporu oylanmış ve CHP’li üyeler çekimser oy kullanmışlardı.

BBP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat ORHAN, BBP Turgutlu Belediye Meclis Üyeleri Ahmet ORHAN, İhsan Tuğrul YÜKSEL, Muhammet Naci TUNÇEL ve Ahmet Cüneyt SİMAV ortak bir basın açıklaması yayınlayarak Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı eleştirdi.

Yapılan yazılı basın açıklamasında; Sevgili Turgutlulular,

Değerli Basın Mensupları,

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Turgutlu’ya ve Turgutlu halkına hizmet etmek gayesiyle Büyük Birlik Partisi’nden Turgutlu Belediye Meclis Üyeliğine aday olduk ve aziz hemşehrilerimizin teveccühleri ile seçildik.  Bizlere tevdi edilen bu görevin tarihi sorumluluğunun bilinciyle hareket ederek, seçimi kazanan Belediye Başkanı Sayın Çetin Akın’ın söz verdiği tüm projelerin, yatırımların ve sözlerin hem en büyük destekçisi hem de en yakın takipçisi olacağız.

Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki Sayın Çetin Akın seçim meydanlarında dile getirdiği; “Turgutlu Belediyesi’nde meydana gelen tüm yolsuzlukların ve şaibelerin hesabını soracağım” sözünü unutmuşa benziyor.

27 Mart 2019 tarihli Bayramyeri Mitinginde; İmarı, imardaki yolsuzlukların hesabını soracağım. Herkesin dilinde. 2300 tane inşaat ruhsatı verilmiş son 5 yıl içerisinde. Bu ruhsatlardan kayıtlı olarak kaç para aldın, kayıtsız olarak kaç para aldın? Siz bunları anlatın, bırakın bekayı.” Diyen ve 28 Mart 2019 tarihli Selvilitepe Mitinginde; “Turgutlu’daki imar yolsuzlukları, buzlu camların arkasında olmuştur, tuvaletlerde olmuştur, karanlık odalarda olmuştur. Çetin Akın zaten bunlarla mücadele etmek için aday oldu. 50 milyon lira yolsuzluktan bahsediyor Serhat Orhan. Bunlar geçen seçim birbirlerini bir sürü hakaret ettiler, hırsız dediler. Seçimden sonra ilk mecliste Serhat Orhan’ı akladılar. Serhat Orhan seçim kazansa yine ilk mecliste bunları aklayacak. Al birini vur ötekine. Ama Çetin Akın kazanırsa, orada ne biliyorsa konuşacak, ortaya dökecek. Çetin Akın’a kimse geri adım attıramaz.” Sözlerini dile getiren Sayın Çetin Akın’a ve CHP’li Meclis Üyelerine 14 Nisan Pazar günü yapılan Meclis toplantısında neyin veya kimlerin geri adım attırdığını merak ediyoruz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz pazar günü yapılan Turgutlu Belediyesi yeni dönem ilk meclis toplantısında, geçmiş dönem Belediye yönetiminin 2018 yılı faaliyet raporu oylanmış ve CHP’li üyeler çekimser oy kullanmışlardı. Meydanlarda verilen sözlerin ilk meclis toplantısında unutulmuş olmasını şiddetle eleştiriyoruz.  Turgutlu kamuoyu vicdanının rahatlatılması adına, daha adil ve şeffaf bir yönetimin sergilenmesi adına Sayın Çetin Akın’dan meydanlarda verdiği “tüm yolsuzlukların ve şaibelerin hesabını soracağım” sözünün arkasında durmasını bekliyoruz.

Saygılarımızla,

                             

                                      BBP Turgutlu Belediye Başkan Adayı

                                                           Mustafa Serhat ORHAN

                                                 BBP Turgutlu Belediye Meclis Üyeleri

                                                           Ahmet ORHAN

                                                           İhsan Tuğrul YÜKSEL

                                                           Muhammet Naci TUNÇEL

                                                           Ahmet Cüneyt SİMAV

                                                          

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4