'BU TASARI MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZI İLGİLENDİRİYOR'

'BU TASARI MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZI İLGİLENDİRİYOR'
recai_berber_13

Manisa Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber

“BU TASARI MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZI İLGİLENDİRİYOR”

Kamuoyunda Torba Yasa olarak anılan ve Plan ve Bütçe Komisyonunda 04.06.2014 tarihinde görüşmelerine başlanan İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı çalışmaları tamamladı.

Kamuoyunda merakla beklenen tasarı önemli hükümler içeriyor. Bir ayı aşan süredir gece geç saatlere kadar çalışılarak komisyondan çıkan tasarı; Soma Şehitleri ile ilgili düzenlemeden, Vergi yapılandırmasına, Milli Eğitime 40 bin öğretmen kadrosu verilmesinden, Kadınlara doğum borçlandırmasına, Trafik cezalarının silinmesinden, Yurtdışı öğrenci borçlarına kadar çok faklı konuları içeriyor.

Manisa Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, “Ramazan öncesinde gece geç saatlere kadar, ramazanla birlikte de sahurlara kadar çalışan komisyonumuz öncelikle Soma’da şehit olan kardeşlerimizin yakınlarını ve toplumun diğer geniş kesimlerini ilgilendiren düzenlemelerin görüşmelerini tamamlamıştır. Bu tasarı milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiriyor. Vatandaşlarımız bu tasarının bir an önce yasalaşmasını bekliyor. Bizler bu beklentinin daha fazla uzamaması adına gece gündüz demeden komisyonda çalışarak komisyon aşamasını tamamladık. Genel Kurulda da hızla görüşülerek yasalaşması için yoğun bir çalışma temposuna daha gireceğiz ve beklenti içinde olan milyonlarca vatandaşımıza çifte bayram yaşatmış olacağız” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2014, 13:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4