Çetin Akın: “Al birini vur ötekine”

​​​​​​​Millet İttifakı Selvilitepe’de binlerce vatandaşla miting yaptı. Meydandan taşan kalabalığa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz ve Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın hitap etti.

Çetin Akın: “Al birini vur ötekine”
banner1

Millet İttifakı Seçim Lokali önünde buluşan vatandaşlar Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ve meclis üyesi adaylarıyla beraber Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyerek Selvitepe’ye geçtiler. Yürüyüş esnasında bir çok vatandaş Akın’a desteklerini iletirken bol bol fotoğraf çektirdiler, çiçekler verildi. Mitingde ilk olarak İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz konuştu.

---“Kuldan utanmıyorsan Allah’tan kork be arkadaş.”---

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz: “Bu muhteşem tablo hem Turgutlu’da ses getiriyor, hem Selvilitepe’de ses getiriyor hem de o arkadaşların gözünde ses getiriyor. Sizi ötekileştirenlere, size iftira atanlara karşı biraz sıkın dişinizi az kaldı. Ama siz onlar gibi olmayın. Komşularınızla, dostlarınızla, ailenizle kavga etmeyin. Millet sizin güzelliğinizi biliyor. Size ne iftira atarlarsa atsınlar siz onlar gibi olmayın. Herkesi kucaklayın. Çetin Akın Turgutlu Belediyesinde başkan yardımcılığı yaparken, Turgutlu’ya hizmet yaparken güzel ama aynı Çetin Akın’ı Turgutlulular belediye başkanı yapmak istedikleri zaman kötü mü arkadaş? Son 5 yılda Turgutlu Belediyesinde hiçbir ülkücüyü başkan yardımcısı yapmayacaksın, bugün hiçbir ülkücüyü meclis üyesi listene yazmayacaksın, ülkücülerin babası İlhami Dinçer burada Çetin Akın onu baş tacı yapacak ama sen iftira atacaksın. Kuldan utanmıyorsan Allah’tan kork be arkadaş. Bir yerel seçim var, bu yerel seçimde belediye başkanını, belediye meclisini, muhtarlarımızı seçeceğiz. Her gün selam verdiğiniz arkadaşlarınız aday. Burada bir beka var diye ona buna iftira atarak hizmet belediyeciliğini, iyi belediyeciliği, dertlere derman olacak derman belediyeciliğini küçümsemeyin. Çetin Akın gelecek size iyi belediyeciliği, dertlere derman olacak derman belediyeciliğini getirecek. 3-4 yıl önce Turgutlu’ya geldiğimizde sokaklarından girecek çıkacak yol bulamıyorduk, köstebek yuvası gibiydi. Bu Selvilitepe Turgutlu merkezden ayrıydı. Kimse sizi bu insanlar nasıl karşıya geçecek diye düşünmedi değil mi? Şimdi diyorlar ki aman Çetin Akın gelmesin. Çetin Akın’a İYİ Parti olarak sonuna kadar kefiliz. Turgutlu’da Çetin Akın, Manisa’da Orkun Şıktaşlı, büyükşehir ile Turgutlu elele, kimseyi ötekileştirmeden, takacakları rozet sadece ve sadece ay yıldızlı rozetimiz olacaktır. Martın sonu bahar olacak.” dedi.

“Biz Turgutlu’ya nasıl hizmet ederiz onun derdindeyiz onlar bizi çamura çekme derdindeler.”

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın: “ Günahlarını anladılar ama iş işten geçti. Yaraladılar. Çöptük, teröristtik, pisliktik dün bir de tarım bakanımız hepimize adi dedi, bir de adi olduk. Bir de Gaziantep’te öküz de olduk. Bakalım yarın ne olacağız. Martın sonu bahar olacak engelleyemeyeceksiniz. Çetin Akın’ın ne kadar temiz olduğunu, Çetin Akın’ın ne kadar dürüst olduğunu bütün Türkiye biliyor, bütün Türkiye öğrendi artık. Şehir meclisi üyelerimin hepsi mal beyanlarını verdiler. Biz siyaseten zenginleşmeyeceğiz dediler. Biz rant için gelmiyoruz, hizmet için geliyoruz dediler. Onlar verebildi mi mal beyanlarını ? Bu sözü verebildiler mi? Onların derdi ne? 1 verecekler 100 alacaklar. Sizin cebinizden alacaklar. Büyükşehir adayımız Orkun Şıktaşlı ile konuştuk. Koordinatörlük sistemini kaldırıyoruz. Vatandaşımızın Turgutlu Belediyesine bir işi düştüğünde o işi biz yapmıyoruz büyükşehir yapıyor denilmeyecek. Vatandaşlarımıza Çetin Akın ve kadroları anında hizmet verecek. Suya %40 indirim yapıyoruz. Bakım yapılmadan alınan saat bakım ücretlerini kaldırıyoruz. Yapmadığımız hizmetin parasını almayacağız. Vatandaşımızın cebinde kurt olmayacak. Size zorla kartlı sayaç taktırdılar. İsteyene değiştirme şansı veriyoruz. Kartlı sayaçları geri alıyoruz. Ödenen 260 lira su sayacı paralarını su faturalarına mahsuben iade edeceğiz. Şehiriçi, köy ve ova yollarını 90 gün içerisinde bitiriyoruz. Büyükşehir ile birlikte Tarım A.ş’yi kuruyoruz. Üretimden pazarlamaya kadar çiftçimizin yanında olacağız. Enerji A.Ş’yi kuracağız, Manisa kendi elektriğini üretecek. Biz bunları diyoruz, onlar bölelim diyor, ayrıştıralım diyor. Hala adi diyorlar, öküz diyorlar. Pazar günü bir seçim yaşayacağız. Bu seçimde beka sorunu yok. Prestij yollarından bahsediyorlar, prestij yollarını ilk yağmurda su basıyor. Nurgül Fidan spor tesislerini yaptılar havuzu delindi, çatıları döküldü. Hiçbir şeyi doğru düzgün yapamadılar. Selvilitepe’nin belediye hizmet noktası olacak. Onun haricinde Selvilitepe’de çocuk oyun parklarımız yok. Bu eksikliği gidereceğiz. Biz işsizlik sorununu nasıl çözeriz ona proje üretiyoruz, sahipsiz canlılar için neler yapacağız onu düşünüyoruz, biz Turgutlu’ya nasıl hizmet ederiz onun derdindeyiz onlar bizi çamura çekme derdindeler.”

“Al birini vur ötekine”

Akın konuşmasını: “Serhat Orhan dün akşamki mitinginde Çetin Akın belediyedeki yolsuzluklara niye engel olamamış demiş. Çetin Akın’ı neden doğru düzgün dinlemiyorsunuz? Turgutlu’daki imar yolsuzlukları, buzlu camların arkasında olmuştur, tuvaletlerde olmuştur, karanlık odalarda olmuştur. Çetin Akın zaten bunlarla mücadele etmek için aday oldu. 50 milyon lira yolsuzluktan bahsediyor Serhat Orhan Sen AK Partiliydin o zaman her şey sizin elinizdeydi. Devletin bütün bürokratları emrinizde neden müracaat etmediniz neden engel olmadınız? Niye sen vatandaşlık görevini yapmadın? Bunlar geçen seçim birbirlerini bir sürü hakaret ettiler, hırsız dediler. Seçimden sonra ilk mecliste Serhat Orhan’ı akladılar. Mümkün değil de kazara Serhat Orhan seçim kazansa yine ilk mecliste bunları aklayacak. Al birini vur ötekine. Ama Çetin Akın kazanırsa, orada ne biliyorsa. Çetin Akın’a kimse geri adım attıramaz. Turgutlu’yu yönetmek için mangal gibi yürek lazım demiş. Benim ne kadar yürekli bir adam olduğumu en iyi Serhat Orhan bilir. Çetin Akın’ın aşka ceylan gibi yüreği var ama düşmana da mangal gibi yüreği var. Hiç kimse geri adım attıramaz Çetin Akın’a. Şu bir tane mermi. Bütün Turgutlu duysun. O malum kanalda haber çıktığı gece o kalabalıkta birisi cebime koymuş. Yıldıramazsınız. Bunu kim gönderdiyse sıkıyorsa çık karşıma. Karşımıza çıkın. Benim halkım var arkamda, milletim var. Yapmayın bölmeyin derken bunu kastediyordum. Bu olayların ertesi günü de Selvilitepe’de kadın kollarımızdan bir kadına saldırı oldu. Bu ektiğiniz nifak tohumları yeşermeye başladı. Ne olur bizi ayrıştırmayın. Bizi ötekileştirmeyin ne olur yalvarıyorum. Eski milletvekili bekadan bahsediyor. 10 gündür sadece bekadan bahsediyor ama sizin Binali Yıldırım’ınız HDP’den oy istiyor. Size oy verince kardeşleriniz oluyor da bize oy verince düşman mı oluyor? O eski milletvekiline ben eşbaşkanları diyorum. Ona şunu soracağım 7 yıldır bitirilemeyen bir Turgutlu Stadı var, koordinatörü kim ? Süleyman Turgut. Madem siz iktidarsınız, çok beceriklisiniz, büyükşehir elinizde, 7 tane milletvekilimiz var diyorsunuz, 3 tane bakanımız var diyorsunuz 7 yılda niye bir stadı bile bitiremediniz? Bir diğer sorum Organize Sanayiye kaç para borcun var? Senin elektriğin doğalgazın neden kesilmiyor? Bunların beka dediği bu. Ama 4 gün kaldı onların koltuk bekaları bitiyor. Biz bunları konuşmak istemiyoruz. Biz size yapacağımız hizmetleri anlatmak istiyoruz. Ama mecbur bırakıyorlar.” şeklinde sürdürdü.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4