Çetin Akın "İşçi Kardeşlerimizi Seçim Öncesi mi Hatırladınız'

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin'in, belediye işçilerine zam yaptık açıklaması sonrasında Millet İttifakı Adayı Çetin Akın'dan açıklama geldi.

Çetin Akın "İşçi Kardeşlerimizi Seçim Öncesi mi Hatırladınız'
banner1

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, Turgutlu Belediye işçilerine yapılan zamlara yönelik bir basın açıklaması yayınlayarak mevcut Belediye Başkanı Turgay Şirin'e bazı sorular yöneltti. Çetin Akın yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili hemşerilerim, seçim kampanyamıza başladığımız ilk günden bu yana sizlere yalan söylemeyeceğim, muğlak ifadelerle kafalarınızı karıştırmayacağım, her konuda net ve samimi olacağım diyerek yola çıktık. Bu doğrultuda söylemlerle sizlerden destek istiyorum.

Turgutlu Belediye Başkanımız Sayın Turgay Şirin'e bugün belediye işçileriyle yapmış olduğu toplantıda %30-35 oranında zam yaptık açıklamasıyla ilgili kafamızda oluşan soru işaretlerini aktarmak istiyorum.

Birinci sorumuz 2018 yılında asgari ücret 1613.12 lirayken 2019 yılında %26.05 oranında zam yapılarak 2020.90 liraya çıkarılmıştır. %30-35 zam yeni asgari ücret üzerinden mi yapılmıştır? Yoksa uygulanması zorunlu olan asgari ücret zammı dahil edilerek maksatlı bir algı mı oluşturulmuştur?

İkinci sorumuz ise seçim kazandıklarında uygulanmakta olan asgari ücret + yüzdelikler bugüne kadar niçin uygulanmamıştır? Emekçi, işçi kardeşlerimiz seçim öncesi mi hatırlanmıştır?

Eğer Belediye Başkanımız Sayın Turgay Şirin gerçekten yeni asgari ücret üzerinden emekçi kardeşlerimize %30-35 oranında zam yaptı ise kendisini canı gönülden tebrik ediyorum. Yapılan açıklamalarında net olunması durumunda bu tür karmaşaların tekrar yaşanmayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla...

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4