Çetin Akın: " Tam 27 şerefli yıl geçirdim"

Çetin Akın: " Tam 27 şerefli yıl geçirdim"
banner43


Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Derbent ve Akçapınar ziyaretlerinde konuştu. Akın: "Onlara belediyeciliği ben öğrettim." dedi. 
Seçim çalışmalarına devam eden Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Derbent ve Akçapınar mahallelerini Millet İttifakı üyeleriyle birlikte ziyaret etti. Ziyaret esnasında yaptığı konuşmada Akın: "Ne kadar mutlu ne kadar güzel ben 657 sayılı kanununa bağlı çalışanım ve devlet memurları kanununa yemin etmiş bir belediye çalışanıydım. Belediye başkanını halk seçiyor. Ben de bir yemin etmişim. Demişim ki şerefimle namusumla bu işi yapacağım. En iyisini yaptım. İyiki de yaptım. Bir daha olsa bir daha yaparım. Evime götürdüğüm ekmeği alınterimle götürdüm. Bundan sonra da alınterimle götüreceğim. Bana şuan birşey söyleyemiyorlar. Çetin Akın'a ihaleye fesat karıştırdı diyemiyorlar. Çetin Akın'a ahlaksızlık yaptı diyemiyorlar. Çetin Akın'a verdiğimiz işi beceremedi diyemiyorlar. İsmail Kırdar'la, Yasin Hoşbilgin'le, Yunus Erkan'la, Serhat Orhan'la, Turgay Şirin'le tam 27 şerefli yıl geçirdim. Hiçkimse benim yüzümü yere eğdiremez." dedi. 
Şehir Meclisi Üyelerinin Mal Beyanlarını Aldı
Millet İttifakı Adayı Çetin Akın "Şeffaf Belediyecilik" anlayışıyla Turgutlu'yu yöneteceklerini belirterek "Bizim dönemimizde zenginleşen siyasetçiler olmayacak" dedi. 
Akın: "Onlara belediyeciliği ben öğrettim. Hani işi ehline bırakın diyorlar ya ne öğrendilerse benden öğrendiler. Ama benim öğrettiklerimi yapamadılar, yapmadılar. Ne yaptılar ceplerini düşündüler. Zenginleştiler. Belediye başkanları, başkan yardımcıları, şehir meclisi üyeleri hepsi farklı şeyler düşündüler, zenginleştiler. Allah bize nasip etmesin. Boğazımızdan 1 kuruş haram lokma geçmesin. Derdimiz size hizmet. Biz bunları söylerken ne yaptık ? 31 tane şehir meclisi üyesi adaylarımın mal beyanlarını aldım. 5 yıl sonra sizlerin huzuruna tekrar gelip açıklayacağım o mal beyanlarını. 5 yıl önceki hali 5 yıl sonraki hali. Ticaret yapıyordur, helalinden ekmek kazanıyordur ona lafımız yok. Ama buzlu camların arkasında, imardan alınan rüşvetlerle, belediyeyi kullanarak, oradaki makamını kullanarak, hiçbir şehir meclisi adaylarım bende dahil Turgutlu'nun 1 lirasını, hepimizin 1 kuruşunu feda etmeyeceğim. Ayrıca 3 ayda 1 belediyenin ne kadar alacağı var ne kadar borcu var açıklayacağım. Yapılacak ihaleleri de kayıt altına alıp belediyenin sosyal medya hesaplarından, internet sitesinden vatandaşlarımızın izlemesi için yayınlayacağım. Bizim dönemimizde zenginleşen siyasetçiler olmayacak." şeklinde konuştu.

Kaynak: Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4