Çetin Akın’dan Görkemli Final

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın son mitingini dün gece Acarlar Mahallesi Göçmen Kahveleri alanında yaptı.

Çetin Akın’dan Görkemli Final
banner1

Akın’a Atatürk Bulvarında yaptığı yürüyüşte ve miting alanında yaptığı konuşmada binlerce kişi eşlik etti. Akın, Turgutlu Belediye Başkanını ilan etmiştir dedi.

Millet İttifakı üyeleri seçim yasaklarına az bir süre kala yaptığı kortej ve mitingle görkemli bir kapanış yaptı. Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ve ekibi yaklaşık 6 ay önce başladıkları seçim çalışmalarının finali binlerce kişiyle yaptı. Çetin Akın’a İzmir CHP Milletvekili Kani Beko, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile Millet İttifakı üyeleri ve vatandaşlar eşlik etti. Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan yürüyüşte vatandaşlarla sık sık fotoğraf çektiren Akın, kadınlara da çiçek dağıttı. Havai fişekler, meşaleler ve volkanlarla vatandaşlar görsel şölen yaşattı.  

Akın son mitinginde yaptığı konuşmada: “Onlar ne dediler, reis bilir dediler. Ben yola çıktığımda ne dedim? Allah bilir dedim, milletim bilir dedim. Milletimiz bildiğini gösterdi. Kim bilirmiş? Allah bilir, milletim bilir. Biz milletine inananlardanız, biz Cumhuriyet çocuklarıyız. Turgutlu’ya bugün bahar geldi. Anadolu’nun o mert delikanlısı geldi. Çiftçinin durumunu anlattı, emeklinin durumunu anlattı, işsizliği anlattı, satılan palet fabrikasını anlattı. Onlar ne anlattı seçim boyunca? Bizim burada papağanlar aldılar mikrofonu iki eşbaşkan bir belediye başkanı, zillet dediler, hizmet vermeyiz dediler tehdit ettiler. Ben seçimi kazanayım da sıkıyorsa hizmeti vermeyin. Şirin’liği falan kalmadı, dilinden ayrı, kalbinden ayrı şeyler çıktı. Fitne, fesat sokmaya çalıştılar. Bizi ayrıştırmaya çalıştılar yaptıklarıyla. Ama bu kardeşiniz ne dedi? Zalimin zulmü varsa garibin Allah’ı var dedi. Benim milletim arkamda, sırtım yere gelmez. Onlar gibi ben birilerinin iki dudağının arasından çıkan bir aday değilim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sandığından çıkmış milletimin adayıyım ben. Dün akşam yaptıkları gibi engeller koydular önümüze, yürütmediler. Ben artık onları Allah’a havale ettim artık. Sorduğum hiçbir sorunun cevabını alamadım ama sormaya devam edeceğim. Demagoji yapıyorlar, başka hiçbir şey yapmıyorlar.  Turgay Şirin, 37 tane köyden mahalleye dönüşen mahallelerin ve iki tane beldemizin ne kadar malını sattın? Kaç paraya sattın? Turgutlu Belediyesinin borcu ne kadar? 2014’te seçimi kazandığında kaç tane AK Partili genci evine ağlayarak, işinden edip gönderdin? Makam araban varken niye makam arabası kiraladın ve kaç para ödedin? Vatandaşının yanına gidip bir çay bile içmedin son 2 aydır Turgutlu’ya 100 bin kişiye mesaj atıyorsun. Bu mesajların parasını cebinden mi ödüyorsun? Çok zor sorular sormuyorum arkadaşlar. Son 5 yılda verilen 2300 inşaat ruhsatından kimleri zengin ettin? Kaç para aldın? Bunları sormak hakkımız değil mi? Sizlerin paranızın nereye gittiğini bilme hakkınız yok mu? 31 şehir meclisi üyesi adayımız ve Çetin Akın da dahil olmak üzere mal beyanlarını verdik. Bizde siyaseten zenginleşme olmayacak diyoruz. Şeffaf belediyecilik yapacağız diyoruz. Size hesap vereceğiz diyoruz. Belediye yaptığım bütün ihaleleri halkım bilecek. Siz niye bunları yapamadınız? Hani dürüsttük? Turgutlu’da bu haramilerin dönemini bitiriyorum. 31 Mart gecesinde haramilerin saltanatı bitiyor. O yüzden kumpaslar, aramıza nifak sokmalar. Organizedeki işleri de biliyorsunuz.” Şeklinde konuştu.  

Çetin Akın: “Turgutlu'nun girişinde Karpuzkaldıran Parkı ile 50.Yıl alanın bulunduğu yere üst yapıyı bozmadan yerin 7 kat altına inerek bir otopark yapacağız. Bu sorunu Turgutlu'nun girişinde çözeceğiz. Ayrıca Selvilitepe, Ergenekon ve Urganlı Mahallelerimize yapacağımız belediye hizmet noktalarıyla vatandaşın şehir merkezine inmesini azaltacağız, hizmeti ayağına götüreceğiz. Eski stadyum ile yeni stadyum arasında kalan bölüme bir fuar alanı yapacağız. Burada hem sanayicilerimiz ürünlerini teşhir edebilecek hem de güvercinlerimiz, kanaryacılarımız şehir dışındaki pazarlara gitmekten kurtulacak. 90 günlük eylem planımızı açıkladık Turgutlu'da bozuk yol bırakmayacağız. Hayvan pazarı projemizi yapıyoruz. Suya %40 indirim yapıyoruz. Bakım yapılmadan alınan saat bakım ücretlerini kaldırıyoruz. Yapmadığımız hizmetin parasını almayacağız. Vatandaşımızın cebinde kurt olmayacak. Büyükşehir ile birlikte Tarım A.ş’yi kuruyoruz. Üretimden pazarlamaya kadar çiftçimizin yanında olacağız. Ödenen 260 lira su sayacı paralarını su faturalarına mahsuben iade edeceğiz. İsteyene değiştirme şansı veriyoruz.” şeklinde projelerinin bazılarını sıraladı.

Konuşmanın son bölümünde Akın sahneye eski ilçe başkanlarını, seçim çalışmaları boyunca kendisine eşlik eden davul zurna ve göçmen çalgıları ekiplerini alarak ayrı ayrı teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4