CHP’li Başevirgen’den Soma OSB İçin Bölge Milletvekillerine Çağrı

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Meclis Genel Kurulunda yapımına bir türlü başlanamayan Soma Organize Sanayi Bölgesi için bütün bölge milletvekillerine çağrıda bulunarak sürecin hızlandırılması için birlikte çalışma çağrısında bulundu.

CHP’li Başevirgen’den Soma OSB İçin Bölge Milletvekillerine Çağrı

Organize Sanayi Bölgelerinin, Türkiye'nin üretim alanları ve yatırım üsleri olduğunu belirten Bekir Başevirgen, “ Soma Hatun Mevkii’nde bin dönümlük arazi üzerine kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi 2001 yılında gündeme geldi. 2003 yılında kağıt üzerinde kuruldu, ancak şu güne kadar bir kazma dahi vurulmadı. Aradan 20 yıl geçti, yapılan görüşmeler soncunda alt yapı ihalesin 25 Şubat’ta yapılacağı açıklandı. “ dedi.

“Somalı vatandaşlar 20 yıldır bekliyor”
Soma’da İş imkanlarının kısıtlı olması ve tarımın da bitme noktasına gelmesinden sonra Somalı vatandaşların maden işçiliğine mahkum olduğunu söyleyen Başevirgen, “Madencilik, dünyanın en zor ve en riskli mesleği. Kurulacak olan bu OSB, alternatif istihdam seçenekleri açısından son derece önemli. Soma OSB'nin önündeki bütün bürokratik engellerin kaldırılması, yatırım acısından cazip hale getirilmesi için hep birlikte çalışarak  Soma'yı yeniden ayağa kaldırmalıyız. Yeni istihdam alanlarının bir an önce ilçemize kazandırılması için bütün bölge milletvekilleri olarak sürecin hızlandırılması adına üzerimize düşen ne ise yapalım. 20 yıldır çözülemeyen bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını sağlayalım.” İfadelerini kullandı.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4