İçen Kasap Aday Adaylığını Açıkladı

İçen Kasap Aday Adaylığını Açıkladı
banner43
Beklenen Açıklama Geldi
-Manisa’da İlk Bayan Aday Olan Güzide İçen Kasap Aday Adaylığını Açıkladı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Manisa’nın Ak Partide ilk bayan aday adayı, adaylığının açıklamasını yaptı.
AK Parti Manisa İl Genel Meclis Üyesi Güzide İçen Kasap’ın Turgutlu Belediye Başkanlığı için aday adaylığını kısa bir zaman içerisinde açıklayacağı geçtiğimiz gün kamuoyuna duyuruldu.
Bugün Turgutlu Ak Parti İlçe Başkanlığında resmi aday adaylığını açıkladı. Ak Parti’de İlk olarak Mustafa Yamansavcı’nın adaylığını açıklamasının ardından Ömer Baysan adaylığını açıklayan 2. isim olmuştu. Ak parti adaylık başvurusunun son günü olan bir kasım Cuma günü sabah saatlerinde Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Simav adaylık için resmi başvuruda bulunan 3. isim oldu.
AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Azman’ın da adaylığını açıklayacağı kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak daha önce ismi kamaoyunda geçmeyen AK Parti’nin başarılı kadın siyasetçisi ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Güzide İçen Kasap’ın da aday adaylığını bugün kamuoyuna duyuran 4. isim oldu.
AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Azman ;’AK Parti Hanım partililerimizin ayrıcalık veren bir parti. Biz yönetim yaparken 3 bayan arkadaşımızı yönetimimize yazdık bayanların siyasete düzen getirdiğine inanıyorum Güzide Hanım Partimizin İl Genel Meclis Üyesi olarak yakınlaştık. Güzide Hanıma çıktığı adaylık yolunda başarılar dilerim Allah gönlüne göre versin diyorum. Sözü İGM Başkanımız sözün hatibi Hayrullah Solmaz Beye bırakıyorum.’dedi.
Manisa İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz ;’Siyasette adaylık dönemleri kıyamet dönemleri gibidir. İnsanlar kendi adaylıklarını düşünürken dostlarını tanımalıdırlar ama AK Parti böyle bir parti değildir. İnsanların birbirine izzeti ikramda bulunduğu saygı ve sevgi gösterdiği bir partidir. AK Parti 10 yıllık bir parti gözükmesine rağmen 1000 yıldır Müslüman Türk milletinin hayallerini süsleyen bir partidir. Turgutlu’ya davete icabet etmemin sebebi 5 yıldır İGM çatısı altında beraber çalıştığım Güzide kardeşimin bu mutlu gününde yanında olmak istedim. Güzide Hanımın tek özelliği AK Partide Kadın Belediye Başkan Adaylık başvurusu yapmış olması değildir. Güzide Kardeşimin tahsili bilgi birikimi bekrondı bu işin yeterli olduğuna inanıyorum. Adaylık açıklamasında Başkan Adaylığı olur olmaz bugün aday adaylığı yarın adaylık nasip olur veya hiçbiri nasip olmaz. Allah dostunun birisinin güzel bir örneği var. Allah’ın yazdığı dünya tiyatrosunda bize yazdığı rolleri oynuyoruz. Rolün büyüğü adamı kurtarmaz. allah kimine krallık verir kimine çöpçülük rolü önemli olan rölünü oynarken ki samimiyettir. Adam öyle bir başkanlık yapar hıyanetle kuyu kazmakla ömrünü geçirir oda makam helakına sebep olur. Diğerine partide çaycılık rolü verir aman çayın en iyisini yapayım diye samimiyetle gecesini gündüzüne katar oda hem ahretini hem dünyasını kurtarır. İçimizden kim Belediye Başkanı olursa olsun bütün dünyanın hayran olduğu bu tayibin hatırına nefsimizi bir kenara atıp davamıza sahip çıkmamız lazım bu dava hepimize şeref verdi. Sayın Başkan Güzide Kardeşimi ben takdim etmek istiyorum. Yapmadı şerli hesap Belediye Başkan adayımız Güzide İçen Kasap…’
Turgutlu Ak Parti İlçe teşkilat binasında gerçekleşen kadın aday adayı Güzide İçen Kasap;‘’ 1978 yılında gözümü dünyaya güzel Turgutlu’mda açtım. İlkokul yıllarımı güzel beldemiz Derbent’te geçirdim. Orta ve lise eğitimimi kasabamızda tamamladım. Dicle üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesini 2001 tamamlayarak doğduğum yere hizmet etmek amacıyla ağabeyim mesut içen ile birlikte içen mühendislik-mimarlık ofisi adındaki mekânımızda çalışmalarımıza başladık. Turgutlunun ilk bayan mimarıyım. 2003 yılında bir ilki gerçekleştirerek Turgutlu mimarlar odası temsilciliğini meslektaşlarımızla birlikte olmuştuk. Göstermiş olduğum gayreti taktir eden değerli meslektaşlarım beni oda başkanlığına laik gördü. 2009 yılına kadar bu görevi devam ettirdim. 2009 yılında Ak Parti Manisa İli İl genel meclis üyeliğine Turgutlu temsilciliği seçildim. 2009 yılları arsında bayındırlık imar komisyon başkanlığı ve toplum aile ve çocuk komisyon başkan yardımcılığı, 2011-2012 köylere hizmet götürme birliği encümen üyeliği, 2012-2013 Manisa İl Daimi Encümenlik görevinde bulundum. Turgutlu’yu Ak Parti İktidarını Temsilen egenin yükselen yıldızı haline getiren çok saygı değer Belediye Başkanımız M. Serhat Orhan Ağabey müteşekkiliz. Onun emeklerini boşa çıkarmayarak bu bayrağı teslim alıp sizlerinde destekleriyle daha da ileri götüreceğiz inşallah. ‘’ İfade eden Güzide İçen Kasap sözlerine şu şekil devam etti. ‘’ Bu güne kadar parti teşkilatım adına olsun, diğer çalıştığım alanlarda olsun, verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Bundan sonrada yeni projelerimizle çalışmalarımıza hep birlikte devam edeceğiz tabii; halkımız bize bu görevi layık görürse! Değerli başkanlarımızın hanım adaylarımızı yürekten desteklediğini hepimiz biliyoruz. Bundan cesaret alarak ve daha önce Turgutlu’muzda Hanım Belediye Başkanı olmadığını düşünerek bir ilki yaşamak ve yaşatmak istedim. Bu duygularla Egenin İncisini yönetmeye Belediye Başkanınız olmaya Adayım, desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umut ederek sizleri yürekten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Allah’tan hayırlı olmasını diliyorum çünkü biliyorum ki Halka Hizmet Hakka hizmettir” dedi.

DSC_0055
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 16:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4