İş dünyası ve STK'lardan Berk Mersinli'ye büyük destek

İş dünyası ve STK'lardan Berk Mersinli'ye büyük destek
banner43
 

İş dünyası ve STK’lardan Berk Mersinli’ye büyük destek

AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Berk Mersinli’ye iş dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşlarından büyük destek geldi.

Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adaylığını resmi olarak açıklayan Berk Mersinli Manisa Genç İşadamları Derneği (MAGİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Manisa Şubesi ve Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD)Manisa İl Temsilciliğini ziyaret etti. Gittiği her ziyarette büyük ilgi ve destekle karşılanan Mersinli işadamları derneklerine şahsına gösterdikleri ilgi ve manevi destekten dolayı teşekkür etti.

Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı Berk Mersinli ve ekibinin ilk ziyareti Manisa MÜSİAD İl Başkanı Abdullah Tekin ve yönetimine oldu. Mersinli; “MÜSİAD vizyon ve misyon olarak önemli bir sivil toplum kuruluşu. Manisa ilimize sunmuş oldukları madden ve manen artı değer çok önemli. Ayrıca bizleri kabul ettikleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Manisa MÜSİAD İl Başkanı Abdullah Tekin ise ziyaretinden dolayı Mersinli’ye ve beraberindekilere  teşekkürlerini iletti. Tekin; “MÜSİAD 23 yıldan beri kurumsal bir yapıya sahip Türkiye’nin gelişmesine öncülük eden bir sivil toplum kuruluşu. Bizde arkadaşlarımızla Manisa merkeze ve ilçelerine hitap eden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aramızda işinde başarılı vizyon sahibi arkadaşlarımız var. Tüm adaylara karşı eşit mesafede durmaya özen gösteriyoruz. Manisa için kim daha iyi hizmet daha iyi güzel projeler üretecekse biz onun kazanmasını temenni ediyoruz ama diğer illere baktığımızda Manisa’nın şehircilik anlamında daha geri planda kaldığını görüyoruz. Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla iki yeni ilçenin kurulmasına pozitif bir kazanım olarak bakıyoruz. Berk Mersinli Başkanımızla 10 yılı aşkın süredir tanışıyoruz. İnşallah kendisi için hayırlı, uğurlu olur” dedi.

Berk Mersinli’nin MÜSİAD’dan sonra ikinci ziyareti Manisa Genç İşadamları Derneği (MAGİAD) Başkanı Ömer Özkara ve yönetimine oldu. Ziyarette Manisa’nın önemli bir süreçten geçtiğini belirten MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Özkara; “Manisa ilimiz yeni bir vizyon ve misyonla yerel seçimlere girecek. Büyükşehir olmanın Manisa’ya sinerji getireceğine inanıyorum. Berk Mersinli Başkanımızın ziyareti bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Kendisinin çalışmalarını yakından takip ve takdir ediyoruz. Maşallah geçmişten gelen siyasi birikimi ve tecrübesiyle, gençliğinin de dinamizmiyle çalıştığı, mücadele ettiği aşikar. Berk Başkanın genç olmasından dolayı Manisa Genç işadamlarının yanında ayrı bir yerinin olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Sivil toplum kuruluşu olmamız münasebetiyle tüm adaylara eşit mesafede durmaya özen gösteriyoruz. Manisa ve Berk Mersinli Başkanımız adına hayırlı olanı niyaz ve temenni ediyorum. Rabbim yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

MAGİAD’ın iş dünyası ve cemiyet hayatında ayrı bir vizyon ve misyonu olduğunu belirten Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı Berk Mersinli; “Ömer Özkara Başkanımızın şahsımızda ve manevi hayatımızda farklı bir yeri var. MAGİAD olarak iş hayatına ve sosyal hayata canlılık getirdiler. Bu noktada hem genç işadamlarına sahip çıktıklarından dolayı hem de yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizde inşallah önce adaylık sonrada Allah izin verirse Belediye Başkanı olmamız halinde sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte önemli hizmetlerde bulunacağımıza inanıyoruz” dedi.

Mersinli işadamı dernekleri arasında günün son ziyaretini Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Manisa Şube Başkanı Sezgin Akduman ve yönetimine gerçekleştirdi. TÜMSİAD’ın Türkiye genelinde 56 şubesi olduğunu belirten Manisa TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Akduman; “12 Bin üyeye sahip yurtdışında 10 ülkede temsilciliği bulunan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Berk Mersinli Başkanımız demokrasinin getirmiş olduğu medeni cesareti göstererek hizmet yarışına girmiş saygıdeğer bir şahsiyet. Biz hizmetin olduğu yerde gönüldaşlarımızla birlikte olmak ister, hizmetin ortağı olma sevdasında bizlerde yer almak isteriz. Berk Mersinli Başkanımıza girdiği bu kutlu davada başarılar dileriz” ifadesinde bulundu.

TÜMSİAD’ın yaptığı başarılı çalışmaları yakından bildiğini ve bu çalışmalardan dolayı Başkan Sezgin ile yönetimine teşekkür eden Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı Berk Mersinli; “12 Yıldan bu yana AK Parti ailesinin bir neferiyim. Manisa’da çarpık bir yapılaşma var. Şehirleşme adına ne yazık ki örnek iller arasına girmiş durumda değil. Manisa’nın Büyükşehir olması ve getirecekleriyle birlikte bu yönde umutlarımız arttı. Manisa’ya Yunus Emre’den aday olduğum takdirde daha faydalı olacağıma inandığım için bu bölgeden aday adaylığımı açıkladım. İnşallah Belediye Başkanı olduğumuz takdirde Yunus Emre Belediyesi sınırlarında yaşayan insanlarımızla el ele vererek, onların rızalarını alarak projelerimizi gerçekleştireceğiz. İnsan odaklı hizmetler sunmak istiyoruz. Allah girdiğimiz bu yolda yar ve yardımcımız olsun” dedi.

TÜMSİAD öncülüğünde önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini de belirten Akduman, "Sloganımız 'Bir tuğla da sen koy, eğer yoksan bir kişi eksiğiz' olacak. TÜMSİAD öncülüğünde İstanbul'da Anadolu yakasında Semerkand Üniversitesi'ni kurma çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda Berk Başkanımıza bugünün önem ve anlamına uygun olarak 9. Tuğlayı vermiş oluyoruz. Desteklerinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz " şeklinde konuştu.

Berk Mersinli’de adının yıllar sonrada geçeceği Üniversitenin hayırlara vesile olmasını dileyerek “Eğitim ve öğretimle ilgili üzerimize düşen ne varsa her zaman hazırız” ifadesinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 14:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4