KAYABAŞ'TAN 19 MAYIS MESAJI

KAYABAŞ'TAN 19 MAYIS MESAJI
banner43
CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş 19 Mayıs Bir Varoluş Destanıdır

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş , "19 Mayıs 1919 bir varoluş destanıdır, bu destanı kimse unutturamaz" dedi.

Kayabaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 96’ıncı yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında 19 Mayıs ruhunu kimsenin yok edemeyeceğini söyledi.

"Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adım olmuştur" diyen Kayabaş'ın, mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Mustafa Kemal bu tarihi yolculuğa başladığı gün, halkın gücüne inanarak bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi özlemiyle Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve Cumhuriyeti esas kılmıştır. Milli Mücadelenin dalga dalga Anadolu’ya yayıldığı bu varoluş destanını, gençlerimiz iyi anlamalı ve kavramalıdır. Büyük Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde olduğu gibi gençlerimize sesleniyor ve umutlu yarınlar için onlara olan güvenç ve inancımızın tam olduğunu bilmelerini istiyorum. 19 Mayıs 1919 bir varoluş destanıdır ve bu destanı kimse unutturamaz.Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve spor Bayramı’nı kutluyor; bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum."
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 13:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4