KOÇ: 'Turgutlu'da 89'un Tekrar Yaşanacağını Gördüm'

KOÇ: 'Turgutlu'da 89'un Tekrar Yaşanacağını Gördüm'
banner43
KOÇ: “Turgutlu’da 89’un Tekrar Yaşanacağını Gördüm”

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç’un katılımıyla gerçekleşen konferansta CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, İl ve İlçe yöneticilerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri ve çok sayıda partili yer aldı.

Konferansta CHP’nin 90 yıllık çalışmaları, andımız, gençlik marşları ve CHP Turgutlu Örgütünün çalışmalarını anlatan slayt gösterileri katılımcılarla paylaşıldı. CHP Gençlik Kolları sürpriz olarak düzenledikleri CHP Gençlik Andı’nı kısa bir gösteri eşliğinde katılımcılara sunarken, gösteri büyük alkış topladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, İlçe Başkanı Vahit Doğrucu günün anlam ve önemine dair konuşmasını yaptı. Doğrucu’nun konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve kutlamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü, Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç,  AKP iktidarına göndermelerde bulundu.

--“Türkiye’nin çıkarlarını savunmanın suç olduğu bir döneme geldik”--

Hassas günlerden geçildiğini ifade eden Koç, “Bizler ya bizi ulus yapan değerleri Cumhuriyeti yaşayarak, biriliğimizi koruyarak, Türkiye Cumhuriyeti olarak tarih önünde yolumuza devam edeceğiz ya da yüz yıl önce o zaman başaramayanlar, şimdi tuttukları teşeronlarla, kiraladıkları siyasetçilerle o gün yapmadıklarını şimdi başaracaklar ve tarih önünde çok farklı bir yere sürgün edileceğiz. Bu kadar hassas bir dönemden geçiyoruz. 29 Ekim’e en önemli bayram dedik; bütün bayramlarımızın hepsi önemli. Bizi millet yapan bütün bayramlarımız önemli. Milli bayramlar da dini bayramlar da. Hepsini ait oldukları değerde hiç ayırt etmeden kutluyoruz. Ama Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim denilince bu milletin ‘ben bağımsız bir vatanda, bağımsız bir ülkede yaşayacağım’ dediği ve dünyaya ilan ettiği bir tarihtir. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Her birey hangi kökten inançtan olursa olsun eşit hak ve hukuku paylaşan, Cumhuriyetin temel taşlarıdır. Cumhuriyet önemlidir, milli egemenlik, ulusalcılık kavramları önemlidir. Siz ulusal dediniz diyorlar. Ne oldu? Niye rahatsız oldunuz? Bana dünyada bir tane ülke gösterin o ülkede, o ülkeye bağlı yurttaş olarak yaşayan bir insan, o ülkenin çıkarlarını gözetmesin. Türkiye’nin çıkarlarını savunmanın suç olduğu bir döneme geldik. Ulusalcılık faşistlik değildir. Bu ülkede herkes ulusalcıdır. Korumayacaksın, bırakacaksın. Satan satsın, parçalayan parçalasın; yok böyle bir şey! Cumhuriyet Halk Partililer olduğu sürece, hiç kimse Türkiye üzerinde hesap yapamaz. Gençlerimiz de buna müsaade etmeyecek. Nefesimiz kısılabilir, ama bayrağı bırakacağımız birileri olacaktır. Ülke kardeşliği içinde, Türkiye’ye göz koyan; içeride ve dışarıda en büyük kale CHP olmuştur ve olacaktır. Ben bugün gördüm ki; Turgutlu’da 89 seçimleri tekrar yaşanacak. Turgutlu’ya bir dahaki gelişimde, belediyede 6 oku görerek gideceğim. Kara faşizmi kaldırarak hep birlikte yürüyeceğiz. Artık kadercilik değil, devrimcilik çözümdür. Tek akıl değil, ortak aklı egemen kılıp, hep beraber üreteceğiz. Bugünkü karanlığa, yolsuzluğa, işsizliğe, eğitimsizliğe, sağlıksızlığa, sosyal güvensizliğe ve hukuksuzluğa karşı hep beraber mücadele edeceğiz. Unutmayın, Uğur Mumcu’nun bir sözü var: “Cesurlar bir gün ölür, korkaklar her gün ölür. “ şeklinde konuştu.

Koç’un konuşması katılımcılar tarafından sık sık alkışlarla, tezahüratlarla kesildi. Konferans sonunda İlçe Başkanı Vahit Doğrucu, Koç’a aralarında olmalarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.  Büyük bir coşkunun yaşandığı konferansta son olarak, Genel Başkan Yardımcısı Koç, milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri hep birlikte partilileri selamladı.

chp_30

 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 19:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4