Mersinli Kızılay'ın önemine değindi

Mersinli Kızılay'ın önemine değindi
banner43
Mersinli Kızılay’ın önemine değindi

29 Ekim -4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan aday adayı Berk Mersinli, Kızılay’ın en ufak afet durumunda dahi insanlara yardıma koşan köklü bir kuruluş olduğunu kaydetti.

“145 yıldır gönüllü olarak çalışmalar yürüten Türk Kızılay’ı, günümüze kadar milyonlarca insana yardım elini uzatmıştır” diyen Berk Mersinli; “Kızılay savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek, içecek, yakacak, çadır ve para yardımı yapar. Yurt içinde ya da yurt dışında deprem, sel baskını, savaş olur olmaz Kızılay depolarını açar, felaket bölgesine çadır, battaniye, giyecek, yiyecek, kan ve ilaç gönderir. Bu yardımların dağıtımını sağlar. Kızılay ülke içinde ve ülke dışında yaptığı bu yardımları; üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar. Böylesine büyük bir önem arz eden Kızılay teşkilatının tüm personelini ve gönüllülerini canı gönülden kutluyor, her an yanlarında olduğumu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Mersinli açıklamalarına şöyle devam etti; “Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında, Kızılay’ın ulusumuz açısından önemini vurgulamak ve Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşımaktadır. Sağduyulu halkımızın da Türk Kızılay’ına yardım ve desteklerini artırarak sürdüreceği inancındayım. Bu vesile ile tüm halkımızın Türk Kızılay Haftası kutlar, Doğal Afet ve olaylardan, kazadan, beladan korunmamızı Cenab-ı Allah’ tan niyaz ederim.

berk_31
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 09:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4