MHP’de Gürhan Bostan Güven Tazeledi

MHP Turgutlu İlçe Teşkilatı’nın 13.olağan genel kurulunda tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Gürhan Bostan 82 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi.

MHP’de Gürhan Bostan Güven Tazeledi
banner43

Başkan Bostan, üç hilalli bayrağı yeniden Turgutlu’da dalgalandırmak için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini kaydetti.

MHP İlçe Teşkilatı’nın 13.olağan genel kurulu bugün saat 13.00’te Halil Kale Fen Lisesi Konferans Salonu’nda başladı. Kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal, Turgutlu Belediyesi eski başkanı Turgay Şirin, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan ve yönetimi, MHP Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldız Ateş, çevre ilçe başkanları ve çok sayıda delege katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan seçimi yapıldı. MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan’ın göreve geldiğinden bu yana faaliyetleri anlatmasının ardından görevdeki yönetimin çalışmaları delegelerin oylarıyla ibra edildi. Kongrede il başkanı Ömer Baysal ve Milletvekili Erkan Akçay birer konuşma yaptı. Kongrede Gürhan Bostan dışında aday çıkmadı. Kongrede oy kullanma işlemi saat 17.00’de sona erdi. 389 delegeden 85’i oy kullandı. 3 oyun geçersiz sayıldığı seçimde delegelerin 82 oyunu alan mevcut başkan Gürhan Bostan yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Bostan yaptığı açıklamada: “Bu görevi vaktiyle bizlere tebliğ eden ve devamı hususunda görüş bildirerek güvenlerini gösteren başka genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye, merkez yönetimine, il başkanımıza ve yönetimine ve değerli partililerimize teşekkür ederim. Aldığımız yük çok ağır, giydiğimiz gömlek ateştendir, ancak bir o kadar kutlu ve kutsaldır. Ülkemizin dört bir tarafı bölücüler, fitneciler, hilekarlar, davamıza zarar veren ve vermeye çalışan ahlak ve vatan sevgisinden yoksun, sözde ülkücülük, milliyetçilik, din ya da mazlum rolünü yapan zihniyetler sırasıyla kendilerine yakışan en uygun cevabı zaman içinde almaktadırlar, alacaklardır. Yüreği Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü duygularla atan tüm kardeşlerimizle, arkadaşlarımızla ve büyüklerimizle hareket edeceğiz. Bu dava gönül davasıdır. Bir olarak, birlik olarak önümüzdeki engelleri bir bir aşacağımıza inanıyorum. Son yerel seçimde kaybettiğimiz Turgutlu’da üç hilalli bayrağımızı yeniden dalgalandırmak için ele ele vereceğiz.” dedi.

Başkan Gürhan Bostan’ın listesinde şu isimler bulunuyor: “Gökhan Toygar Gürol, Halil Konuş, Atilla Demirel, Refik Özgüvenç, Hamit Yağan, Rahman Aygün, Mustafa Küpe, Mustafa Konuş, Adnan Kurtvuran, İsmail Önol, Hasan Keskin, Ahmet Gümüş, Ali Şahin, Bayram Adıyaman, Ahmet Savrim, Mustafa Şengül, Ayhan Sayılgan, Şener Serbes.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4