Milletvekili Bekir Başevirgen ve CHP'lilerden Hal Esnafına Destek

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile ilçe yönetimi Turgutlu Sebze ve Meyve Halini ziyaret ederek, buradaki esnafın yaşadığı sıkıntı ve sorunlar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Bekir Başevirgen ve CHP'lilerden Hal Esnafına Destek
banner43

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın il ve ilçelerde bulunan meyve ve sebze hallerinde uygulamaya koyduğu 25 dakikadan sonra ücretli park uygulamasına karşı hal sakinleri önceki gün eylem yapmıştı. Hal esnafının yanında olmak için ziyarete giden CHP Ekibi, halciler ile tek tek görüştü. Hal esnafının taleplerini, sıkıntılarını dinledi.

25 dk’dan sonra ücretli otopark sisteminin hal esnafını maddi yönden zorlayacağını, giriş çıkışlarda trafik sıkışıklığına sebep olacağını söyleyen esnaf ‘bizim fikrimiz hiçbir konuda alınmıyor. Halde düzen nizam kalmadı. Hal başkanlığını kaldırıp yerine koordinatörlük koydular. Koordinatör 3 ayda bir değişiyor. Şimdi ki koordinatörümüz Çanakkaleli. Kasabalı olmayan adam bizi anlayamaz, bize destek olamaz’ diye konuştu. Turgutlu Sebze ve Meyve Halcileri Derneği Başkanı Halil Durur ‘Turgutlu Hali'nde, bize danışılmadan ücretli park sistemine geçiş yapılmasını hiçbir şekilde uygun bulmuyoruz. Turgutlu üretici bölgesi, diğer hallerden ayrı bir düzeni var. Büyükşehir ve personellerinin bunu bilmediğini düşünüyorum. Buraya her gün binlerce insan giriyor. Halin kapılarında yoğunluk oluyor. Günde 3-4 defa hale girip, çıkanlar oluyor. Her giriş, çıkışta para ödemek istemeyeceklerdir. Bu da halde alışverişin durmasına neden olacaktır. Hal esnafı, bu uygulama nedeniyle mağduriyet yaşayacaktır.’ Dedi.

Esnafı titizlikle dinleyen Yakup Çilel, Chp İlçe Yönetimi ve Bekir Başevirgen, esnafın yanında yer aldıklarını, mağduriyetin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Bu işin takipçisi olacaklarını da belirten ekip, mağduriyetlerin giderilmesi için her türlü hukuki yola başvuracaklarının sözünü verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4