Özdağ, 'Önemli olan hanelerimizi ve gönül kapılarımızı herkese açabilmektir'

Özdağ, 'Önemli olan hanelerimizi ve gönül kapılarımızı herkese açabilmektir'
selcuk_ozdag_

11 ayın Sultanı Ramazan’ın Müslümanlar için kutsal bir ay olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Bizi rengine, ırkına bakmadan kardeş yapan bir medeniyetin çocuklarıyız. Kardeş karındaştan daha ileridir. 11 ayın Sultanı Ramazan ayında varlığımızı, yokluğumuzu bölüşerek kardeş olduğumuzu göstereceğiz. Yokluğu bölüşmek hem yokluk içinde olanların yardımına koşmayı, hem de ne kadar imkansızlıklar içinde olursak olalım, bizden daha zor durumda olanların var olduğunu düşünerek hareket etmeyi ihtiva eder. Önemli olan yokken verebilmek, muhtaçken dağıtabilmek; hanelerimizi ve gönül kapılarımızı herkese açabilmektir.” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ramazan ayı içerisinde oruç tutarak, insanlarımızla bir araya gelerek, yoksulluğu hissederek, birlik ve beraberliklerimizi güçlendirerek bu mübarek ayın hazzını yaşayacağız” ifadesinde bulundu.

Çalışma ve yaşam koşullarından dolayı ailelerin artık bir araya gelme imkanı bulamadığını Ramazan ayında bu fırsatında yakalanacağını kaydeden Özdağ; “Çocuklarımız üniversiteye gidiyor, biz yoğun çalışma temposundan ailelerimize istediğimiz şekilde zaman ayıramıyoruz. Bu nedenle Ramazan ayı bizlere bu ortamı da sağlamada önemli bir katkı sunuyor. Aile bireylerimizle, dostlarımızla, akrabalarımızla aynı sahur ve iftar sofralarını paylaşacağız. Davul ve top seslerini duymanın manevi mutluluğunu yaşayacağız. Ben sadece ülkemizdeki değil dünyadaki yoksulları da hissederek, kazandıklarımızın zekâtlarını ve fidyelerini vererek Allah’a şükredeceğiz. Yıllardır terörü nasıl yenebiliriz diye düşündük, çalıştık uğraştık, didindik. Bunun cevabı kardeşliğimizi derinleştirmekte yatıyor. Topun, tüfeğin,silahın giremediği yere kardeşlik hukuku girer.İyiliğe teslim olmayan az vicdan bulunur.Kendi yaralarımızı kendimiz silecek,gözyaşlarımızı kendimiz sileceğiz.Bizim bizden başka dostumuz yoktur. Bunun böyle olduğunu anlamak için son, on beş yıldır yaşadığımız tecrübeye bakmak kafi. Çeçenistan’da bir millet kanla boğduruldu kimsenin çıtı çıkmadı. Doğu Türkistan’da Çin zulmü ayyuka çıktı, kimse dönüp bakmadı, Boşnaklara uygulanan soykırımı Batı yıllarca ellerini ovuşturarak seyretti, Filistin’de yaşananlar ise malum. Suriye’de, Libya’da insan hakları havarisi kesilenler cellat kendilerinden olunca yapılan zulmü görmezden geldiler. Batı hak hukuk peşinde koşan bir medeniyeti temsil etmiyor, menfaatin, sömürünün, riya’nın, ikiyüzlülüğün medeniyetini temsil ediyor. Bütün çarklar kendinden olmayanı sömürme üzerine kurulmuş bir dünya. Böyle bir dünyanın bize insanlık ve ahlak anlamında vereceği bir şey yoktur” dedi.

“Ramazan ayı kendimizi, yeniden anlayacağımız, birbirimizle olan bağları yeniden kuvvetlendireceğimiz maneviyatı yüksek bir aydır” diyen Özdağ açıklamasını şöyle sürdürdü, “Bu mukaddes vatan coğrafyası birbiriyle rabıtası gevşemiş, kardeşliği zayıflamış, millet olma şuuru dumura uğramış bir topluluğu kaldırmaz. Bu coğrafya’da kalmak ancak güçlü bağlarla birbirine bağlanmış,kaderini birbirine bağlamış topluluklarla mümkündür. Siyasetimiz, fikirlerimiz farklı olabilir ama, bu bir arada yaşamamıza, ortak ülkülere sahip olmamıza engel değildir.İdeallerin, ülkülerin, gelecek hesaplarının farklılaşması kaderimizin farklılaşması, yollarımızın ayrılması, kardeşliğin yerini başka şeylerin alması demektir.Buna müsaade etmemeliyiz.İhanet şebekelerinin açtığı tüm gedikleri kapatmalıyız. Bize düşen, bıkmadan, usanmadan içimizdeki Ebu leheblerin açtığı oyukları kapatmak, kardeşliğimizi yeniden tahkim etmektir. Tarih boyunca en zor işleri bu millet başarmıştır. Bugün de başarmamak için hiç bir neden yok. Ramazan ayında kardeşliğin, birlik ve beraberliğin sevincini bir meşale gibi taşıyarak, bu ülkede bu mübarek ayın girmediği tek bir aile, ihanet şebekelerinin sızabileceği tek bir gedik bırakmamalıyız. Biz Müslüman Türk milletiyiz, istersek başaramayacağımız bir şey yoktur.Bu duygular içerisinde Manisalı aziz hemşehrilerimin ,milletimizin ve İslam aleminin Ramazan ayını mübarekliyor, daha zengin daha özgür daha çok birlik ve beraberliğini tesis edilmesini rabbimizden niyaz ediyorum.”
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 09:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4