Özdağ; 'Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı malumun ilanıdır'

Özdağ; 'Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı malumun ilanıdır'
selcuk_ozdag_03

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’de Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasını malumun bir ilanı olarak ifade eden AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığını hiçbir zaman saklamadık. İster çıkmış olduğum programlarda, konuşmalarımda, Manisa’da ve Türkiye’nin değişik illerinde bunu defalarca dile getirmiştim. Hedef 2015’tir. 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde 330 Milletvekili çıkararak teşkilatlarımızı ve Milletvekili profilimizi yeniden gözden geçirerek başkanlık veya yarı başkanlık sistemine geçmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Millet iradesi Meclis’ten sonra Köşk’e de yansıyacak

Başbakan ve AK Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuşmasında Ali Fuat Başgil’den bahsettiğini ve kendisinin tehdit edildiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanları bugüne kadar Meclis iradesi, baskı ve dayatmalar sonucunda seçilmişti. 10 Ağustos’ta ilk defa Cumhurbaşkanını halk seçecek. Bununla birlikte kamu kurumları buna göre şekillenecek. Çözüm süreci Türkiye’de bir devrimdir. Paralel yapı ile mücadele devletimizin bekası açısından bir devrim. Darbe girişimleri ve vesayetçi yapı ile mücadele çok ciddi bir devrim. Millet iradesi tam ve kamil bir şekilde Meclise yansıyorsa Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasıyla millet iradesi tam ve kamil bir manada Köşk’e de yansıyacaktır. Sayın Erdoğan kaderin Allah’tan geldiğini ifade ederek Atatürk’ün ölümünden sonraki sürece atıfta bulundu. İlk Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meclisin ablukaya alındığını vurgulayarak İsmet İnönü’nün Cumhurbaşkanı olurken vesayetçi bir yapıyla geldiğini söyledi. Celal Bayar’ın sivil bir kişi olarak Cumhurbaşkanı olduğunu ancak 10 yıl sonra Türkiye’de darbe yapıldığını kaydetti. Türkiye’de bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı seçimleri hep sıkıntılı dönemlerde yapılmıştır. Bizlerde bu tarihi konuşmaya tanıklık ettik. Kendisi kaderin Allah'tan geldiğine vurgu yaparak, yaşadığı mücadeleri anlattı. Salonda çok coşkulu ve duygusal bir hava vardı. Darbeler tarihi bitip demokratik hayata geçişimizle birlikte büyük bir lider kazandık. 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi aynı zamanda yarı başkanlık sistemine geçişimizin de bir göstergesi olacak. 12 yıldır 12’de duran bir lider olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan başarılı geçmişini Cumhurbaşkanı olarak taçlandıracak. 8 seçimde oyunu yükselterek iktidara gelen partimizin Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Erdoğan Türk, Arap ve mazlumlar dünyasının yükselmesini sağlayacak. 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi yüzde 55-60 oyla 1. Turda sonuçlanacak ve Sayın Erdoğan halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olacaktır” dedi.

Türkiye AK Parti ile kabuğunu kırmıştır

“Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonra MKYK toplanarak kabineyi kim yönetecek ve genel başkanlık görevini genel seçimlere kadar kim yürütecek bunun kararı verilecektir. Bu süreçte hangi ismin 10 ay Başbakanlık görevini yürüteceği önemli değildir. Önemli olan partimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etmesidir. Türkiye’ye ve milletine hizmet etmenin aşkına devam edecek” ifadesinde bulunan Özdağ, “Biz biliyoruz ki bu görevler geçici kalıcı olan Türkiye’nin refahı, zenginliği, küresel ve bölgesel aktör olarak kendisini tarihe yazdırması. Sayın Erdoğan karizmatik bir liderdi ancak bundan sonra karizmatik liderler dönemi bitmiştir. Atatürk’le başlamış, Menderes’le, Özal’la devam etmişti. Erdoğan’la taçlanmıştı. AK Parti ile kurumsallaşmış olan siyasi bir yapı var. Türkiye AK Parti ile kabuğunu kırmıştır. Türkiye Avrupa Birliği’ne girmeyi hedefliyorsa Avrupa’da nasıl oluyorsa ülkemizde de liderler ona uygun olmalıdır. Hedef 2015 olduğuna göre Türkiye 2015’te başkanlık sistemine geçebilirse zaten Başkanlık görevini Sayın Erdoğan yürütecek şayet yarı başkanlık olursa yine Başbakan’lık görevini yürütecek olan isim o kadar önemli değil. Çünkü AK Parti içerisinde Başbakanlık görevini yürütecek olan bilgi, liderlik ve diğer liderlik vasıflarını üzerinde taşıyan çok saygıdeğer kişiler var. 317 Milletvekili arasında kim Genel Başkan ya da Başbakan olursa yine hep birlikte Türkiye için çalışmaya aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

AK Parti Türkiye’yi değiştirmiş ve dönüştürmüştür

AK Parti’nin 12 yıldır Türkiye’yi değiştirdiğini ve dönüştürdüğünü kaydeden Özdağ, “AK Parti vesayetçi yapılara kafa tutmuş, bedeller ödemiş bir iktidar partisidir. Bu nedenle büyük kazanımlar elde etti. AK Parti ile Türkiye’nin tarih ve talih sarkacı yükseliyor. Bu kazanımlardan geri dönüş olmamalı. Bunu geri çekmeye kimsenin hakkı yok. Bunun vebali vardır. Burada nefisler değil irade, idealler ön plana çıkmalıdır. İdeallerimiz kişilere kaim değildir. Beraberce Türkiye için çalışacağız.  Makamlar geçidir, Türkiye ve hizmet kalıcıdır. Recep Tayyip Erdoğan karizmatik bir liderdir ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini mutlaka kazanacaktır” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 10:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4