ÖZGÜR ÖZEL HEMŞEHRİ DERNEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

ÖZGÜR ÖZEL HEMŞEHRİ DERNEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
banner43
ÖZGÜR ÖZEL HEMŞEHRİ DERNEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis’in açılması ile birlikte Ankara’da başlayan çalışmalarının ardından bu haftasonu Manisa’daydı. Özel, haftasonu yoğun bir mesai ile önce Saruhanlı’da ardından da Manisa 2. Yöre Dernekleri Festivalinde  vatandaşlarla bir araya geldi.

Özel, Cumartesi akşamı 2. Yöre Dernekleri Festivalinde Hemşehri Derneklerinin stantlarını tek tek gezerek, dernek yöneticileri ve vatandaşlarla ayrı ayrı sohbet etti, keyifli dakikalar geçirdi.

Her bir stantta tek tek oturup Hemşehri Derneklerinin Başkanları ve yöneticileri ile ayrı ayrı sohbet eden Özel’e vatandaşlardan da büyük ilgi vardı.  Özel’in Yöre Festivali ziyareti sırasında da ilginç görüntüler ortaya çıktı. Özel Trabzonlular Derneği’nin standında horon teperken, Malatyalılar Derneğinin standında Meclis çalışmalarında birlikte yoğun mesai yürüttüğü Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın kulaklarını çınlattı, Dernek yöneticileri ile şakalaştı. Her Derneğin Başkanı stantlarda segiledikleri yiyeceklerden Özel’e ayrı ayrı ikram ederken, Özel vatandaşlarla da tek tek fotoğraf çektirdi.

Özel, ziyaretinin ardından yaptığı değerlendirmede; geçen sene Festivalin fuar alanında olduğunu, fuar alanının mekansal olarak daha uygun olduğunu ama şehre uzak olduğunu, bu sene de bu festivalin şehrin içinde olmasının iyi olduğunu ancak aniden havaların soğumasının stantları ziyarete gelen vatandaşlara güçlük yaşattığını kaydetti. Özel, bu durumun özellikle açık hava konserlerini etkilediğini belirtirken, yine de katılımın oldukça iyi olduğunu ve soğuk hava muhalefetinin yöre derneklerinin sıcak ilgisi ile telafi edildiğini söyledi. Özel, yöre derneklerinin bir şehre gelen yerleşimcilerin hem kendi kültürlerini koruma hem de şehre intibak konusunda oldukça önemli olduğunun altını çizdi ve Trabzonlulardan, Malatyalılara, Bitlislilerden, Azerilere kadar her bir derneğin yaşadıkları şehre ayrı bir renk kattığını belirtti.

Özgür Özel’i gören vatandaşlar ve yöre dernekleri temsilcileri de Özel’in bu ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını, Özgür Özel’in derneklerini en çok ve en sık ziyaret eden vekil olduğunu söylediler. Yine burada da ziyaretin Özel’den gelmesinin kendilerini sevdindirdiğini ama şaşırtmadığını ve kendisinin her zaman bu konularda bir adım önde olduğunu ifade ettiler.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 14:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4