SALİHLİ ZİRAAT ODASINDAN MHP’Lİ AKÇAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Ekçay’ı TBMM’de ziyaret ederek hem Salihli Ziraat Odasının çalışmaları hakkında bilgi verdi hem de Manisa’da doğal afetten etkilenen çiftçilere sahip çıktığı için teşekkür etti.

SALİHLİ ZİRAAT ODASINDAN MHP’Lİ AKÇAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
banner43

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç ziyarette “ Manisa’da yaşanan doğal afetlerden etkilenen çiftçilerimizin sıkıntılarını Meclis’e taşıyarak çiftçilerimizin zararlarının karşılanması, Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini, çiçeklenme döneminde aşırı sıcaklıklar nedeniyle bağlarda meydana gelen zararların TARSİM sigortası kapsamına alınması gerektiğini” ifade ettiniz. Manisa’da doğal afetler nedeniyle meydana gelen zararların tespit edilmesine yönelik çalışmalar tamamlanmıştır. Çiçeklenme döneminde aşırı sıcaklar nedeniyle stresten dolayı oluşan zararların TARSİM sigortası kapsamına alınmasına yönelik açıklamanızdan sonra Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli “aşırı sıcak afetinin TARSİM kapsamına alınacağını ifade” etmiştir. Bu gelişme bizi çok memnun etmiştir. Her zaman Manisalı çiftçilerimizin yanında yer alarak bizlere sahip çıktınız. Manisalı çiftçiler adına sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Salihli Ziraat Odasına çiftçilerin sorunlarıyla ilgili raporla ilgili olarak teşekkür eder MHP’li Akçay’da “ Salihli Ziraat Odası’na Salihli’de meydana gelen doğal afetler ve çiftçilerin sorunlarıyla ilgili hazırladığı bu rapor nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Manisa sanayinin yanında aynı zamanda bir tarım şehridir. Çiftçilerimizin sorunları ve çözümü noktasında yetkililerle bilgi alış verişinde bulunuyoruz. 9 Temmuz 2020 tarihinde TBMM Genel Kurulunda söz alarak haziran ve Temmuz ayında Manisa’da meydana gelen doğal afetlerden etkilenen çiftçilerimizin zararlarının karşılanmasını, bu çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarının faizsiz olarak yapılandırılmasını talep ettik. Ayrıca Manisa’da mayıs ayında meydana gelen aşırı sıcaklıklar nedeniyle bağ ve bahçelerde çiçeklenme döneminde stresten dolayı meydana gelen zararların karşılanmasını talep ettik. Doğal afetlerden meydana gelen zararlar tespit edilerek Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilmiş, yetkililer gerekli çalışmaları yapmıştır. Çiçeklenme döneminde bağ ve bahçelerde aşırı sıcaklar nedeniyle stresten oluşan zararların TARSİM sigortası kapsamında alınmasını teklif ettim. Tarım Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli 16 Temmuz 2020 tarihinde bu yıl yaşanan aşırı sıcak afetini de TARSİM kapsamına almak için çalışma başlattıklarını ifade etmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman Manisalı çiftçilerimizin yanında yer aldık. Bundan sonra da çiftçilerimiz yanında yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4