Serhat Orhan, "Belediye Başkanı Halkın Karşısına Çıkamıyor"

BBP'li Turgutlu Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan açıklamalarda bulunarak kendisinin Turgutlu İttifakı'nın adayı olduğunu belirtti.

Serhat Orhan, "Belediye Başkanı Halkın Karşısına Çıkamıyor"
banner43

Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan, seçim bürosunda açıklamalarda bulundu. Kendisine destek verenlerin telefonla tehdit edildiğini belirten Başkan Serhat Orhan, ayrıca hem Turgutlu Belediyesi ve OSB’de gizli kapılar ardından ihalelerin yapıldığı iddia etti.

HALKININ KARŞISINA ÇIKAMIYORSUN

Mustafa Serhat Orhan “Turgutlu halkı 2014 yılı seçimlerinde 42 bin oy alıyorsun ve ondan sonra da sanki sana destek vermemiş, seni belediye başkanı yapmamış gibi halkının karşısına çıkmıyorsun. Bu çok ilginç bir şeydir. Biz hizmetten önce halkımızla birlikte olmayı vaat ediyoruz. Bugün arkadaşlarımızla birlikte eski peynir pazarındaki esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Buradaki herkesin istediği şu ‘biz halkı ile beraber olan halkıyla iç içe olan halkının derdiyle dertlenen bir belediye başkanı istiyoruz.’ Biz Parti peşinde değiliz biz Turgutlu'ya, Turgutlu için dertlenen, Turgutlu için çözümler arayan, Turgutlu'nun sorunları için çareler arayan bir Belediye Başkanı arıyoruz. Bizim meselemiz şu an Turgutlu, Turgutlu’nun geleceği Turgutlu'ya yapılacak hizmetler, biz bunun peşindeyiz. Bunun için de diyoruz ki biz tercihimizi bu üç adaydan bir tanesinden yaparken mesele parti meselesi değil mesele Turgutlu meselesi diyeceğiz” dedi.

3 KURUŞLUK KELİME OYUNANA NE GEREK VAR

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin’in geçtiğimiz hafta belediyede çalışan işçileri toplayarak yaptığı yüzde 35’lik zam müjdesine karşı açıklamada bulunan BBP Belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan “Geçtiğimiz hafta sayın belediye başkanımız çalışan işçilere %35 zam verdik. Bu sizin ananızın ak sütü gibi helal olsun dedi. Bugün belki 15 tane telefon aldım belediyede çalışan işçi kardeşlerimizden. Başkanım bize söylenen şu 1600 lira yani geçen seneki asgari ücretin üstüne %35 zam verdiler. Yani bugün asgari ücret 2022 lira Turgutlu Belediyesi işçisinin bugün alacağı para 2100 lira. Şimdi ne oldu biliyor musunuz? 3 kuruşluk kelime oyunu ile 100 tane oy alacağım zannetti 500 tane oy gitti farkında değil. Bu kelime oyununa ne gerek var. Yuvarlak konuşuyorum sanki asgari ücret 2000 lira belediye başkanı lütuf etmiş üstüne %35 zam yapmış. Herkesin algıladığı 2700 lira. Yarın kesin bilgiler gelecek daha net konuşacağım size. Görüyor musun her attığı adımda batıyor” dedi.

KİMİNLE NE PAZARLIKLARINIZ VAR

Açıklamalarını Turgutlu Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesinde yapılan ihalelerle sürdüren Mustafa Serhat Orhan “Bizim ihalelerimizde Organize Sanayi Bölgesinde olduğu gibi adam kayırma yok. Özel bir müteahhitle anlaşıp o müteahhittin yandaşlarının getirdiği zarflarla ihale yapmak yok. Her şey şeffaf olacak her şey açık olacak. Gizli kapılar ardında pazarlıklarda yok. Hatırlayın bundan bir ay kadar önce Turgutlu Belediyesi'nin mega projesi vardı Ergenekon Kavşağı. Arkadaşlar iki kelime açıklama yapıldı Turgutlu Belediyesince ‘görülen lüzum üzerine Ergenekon Kavşağı ihalesi iptal edilmiştir’. Peki arkadaşlar neden iptal edildi. Sebep nedir hiçbir açıklama yok. Kimin için, ne kirli pazarlıklar vardı da anlaşılamadı da ihale iptal edildi. Biraz tahrik edici konuşuyorum neden biliyor musunuz?   İhalenin neden iptal edildiğini açıklamalarını bekliyoruz. Turgutlu Belediyesi'nin hangi taşını kaldırırsanız altında bir sıkıntı var. Ben arkadaşlarıma şunu söyledim arkadaşlar olur da ben bir yanlışlık yaparsam ilk önce siz benim karşıma getirmezseniz ben şerefsizim siz namertsin. Biz yaptık mı böyle yapacağız” dedi.

BİZ TURGUTLU İTTİFAKININ ADAYIYIZ

BBP’li belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan “31 Mart seçimlerinde Turgutlu halkı 3 tane aday içerisinde kime inanıyorsa ona oy verecek. Parti ile ittifakla hesabı yok işin içinde ittifak varsa işte Manisa Büyükşehir Belediye başkan adaylığı. Bir yerde Cumhur ittifakı bir yerde Millet ittifakı. Biz şunu söylüyoruz. Biz Turgutlu’ya belediye başkanı seçiyoruz. Manisa Büyükşehir belediyesinde de zamanı geldiğinde fikrimizi söyleyeceğiz. Ama işin içine Turgutlu girince biz Turgutlu İttifakının adayıyız. Bir kısım vatandaşımız Cumhur ittifakının adayını da, millet ittifakının adayını da çare olarak görmüyor. Turgutlu İttifakının adayını görüyor” dedi.

AK PARTİLİ İLÇE YÖNETİCİLERİ CEVAP VERSİN

Orhan “Şimdiki AK Partili yöneticiler ve kardeşlerime sesleniyorum. Yarın biz projelerimizi gerçekleştirme aşamasına geldiğimizde ben bir AK Partili kişiyle eski milletvekillerimizle, görevde olan herhangi bir yöneticimize ya da ilçe başkanımıza, kardeşim Turgutlu için şu projemiz var lütfen bana eşlik eder misiniz hadi gidelim Ankara’ya dediğimde bana ne cevap verecekler. Lütfen şimdiden söylesinler merak ediyorum. Söylüyorlar ya AK Parti desteği olmazsa ne yapacak. Ben bir projemi gerçekleştirmek için arkamda Turgutlu halkının desteği olduğu müddetçe 31 Mart’la ilgili en ufak bir tereddüdüm yok biz bu seçimi Allah’ın izniyle gümbür gümbür alacağız. Şimdiden açıklasınlar, 31 Mart’ta Serhat Orhan Belediye başkanı olursa Ankara’dan hükümetten destek almak için bizden yardım isterse biz destek vermiyoruz desinler” dedi.

BENİM KARDEŞLERİMİ TEHDİT ETMEYİN

Seçimlerde birlikte çalıştıkları ve kendisine destek veren kişilerin telefonlar aranarak tehdit edildiğini belirten BBP’li Serhat Orhan “benim bazı arkadaşlarımı telefonlarla tehdit etmesinler. Çıksınlar meydana konuşsunlar Ankara asfaltı üzerinde dükkanı olan arkadaşlar mesajımı da buradan veriyorum. Gizli kapılar ardından konuşmayın, telefonla da benim kardeşlerimi tehdit etmeyin” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4