Serhat Orhan "Ben de Cumhur İttifakının Adayıyım"

BBP Turgutlu Belediye başkan Adayı Serhat Orhan ben de Cumhur İttifakının bir diğer adayıyım dedi.

banner1

Büyük Birlik Partisi'nin Turgutlu adayı Mustafa Serhat Orhan, adaylık süreci ve kamuoyundaki söylemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni Turgutlu Gazetesi yazı işleri müdürü ve  www.turgutlulu.com haber sitesi genel yayın yönetmi Kamil Tekmen'i ziyaret eden ve açıklamalarda bulunan BBP adayı Serhat Orhan ben de Cumhur İttifakanın adayıyım dedi.

Mustafa Serhat Orhan "Çok net olarak şunu söyleyim ben aday olmamın Turgutlu halkının 5 yıllık mevcut belediyenin hizmet anlayışında şikayetlerden kaynaklı. Burada başarılı bir belediye yönetimi olmuş olsayı da Serhat orhan’ı halk gönlünde bir yerlere taşımış olmazdı. Sosyal medyada ve birebir görüşmelerde aday olmamı kesinlikle insanlar istedi. Şimdi nihayi bir karrar vermem gerekti bir tarafta cumhur ittifakanın adayı, diğer tarafta ise millet ittifakının adayı. Peki halkın isteği ne olacak, halkın tercihi ne olacak. Halk şuanda gerçekten düşüncesine ve oyuna ipotek konulmasına karşı çıkıyor. Benim görüştüğüm AK parti tabanında şöyle bir göüş var. Biz ya oyumuzu kullanmayacağız, boş atacağız. Ya da karşı taraftaki bir adaya vereceğiz. Bu 10 kişi 100 kişi değil binlerce kişi. Bunun üzerinde BBP genel başkanı Mustafa Destici ile görüşme talep ettim ve görüştüm. Kendisine AK Parti Turgutlu’da aday çıkarır, yada başka birini aday gösterirse sizden aday olmam dedi. AK Parti buradan aday göstermez ve sizde beni düşünürseniz adayınız olmak isterim dedim. AK Partideki arkadaşlar şimdi şöyle bir eleştiride bulunuyorlar. Biat. Arkadaşlar biat Allaha yapılır. Cumhur ittifakını tabiyiz diyorlar peki ben neredeyim. Bende cumhur ittifakının içindeyim. Cumhur ittifakının içinde olan bir partiden aday oluyorum. Bana 3 partiden teklif geldi ve onları kabul etmedim. Bende Cumhur ittifakının Turgutlu’daki bir diğer adayıyım” dedi.

haberin devamı gelecek....

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 20:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4