Serhat Orhan "Benim FETÖ ile Yakından Uzaktan Hiçbir İlgim Yok"

BBP Turgutlu Belediye başkan Adayı Serhat Orhan, benim FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilgim yok. FETÖ ile ilgilide bu güne kadar bir soruşturmayada tabi olmadım"- dedi.

banner1

Büyük Birlik Partisi'nin Turgutlu adayı Mustafa Serhat Orhan, hakkında yapılan FETÖ ilgili olarak iddialara cevap verdi ve açıklamada bulundu.

Yeni Turgutlu Gazetesi yazı işleri müdürü ve  www.turgutlulu.com haber sitesi genel yayın yönetmi Kamil Tekmen'i ziyaret eden ve açıklamalarda bulunan BBP adayı Serhat Orhan hakkında iddia edilen FETÖ soruşturmaları hakkında açıklamada bulundu. Orhan "benim FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilgim yok. FETÖ ile ilgilide bu güne kadar bir soruşturmayada tabi olmadım" dedi.

Mustafa Serhat Orhan; Hakkımda çıkan FETÖ muhabbetleri sonrasında kendimden şüphe etmeye başladım. Eveli gün gittim sabıka kaydımı istedim. Cumhuriyet savcılığından sabıka kaydımı avukatım ile aldım. Bembeyaz bir kağıt hiçbir sabıka kaydı yok. Size şunu söyleyim ben FETÖ konusunda bir tanığım. 16 sayfa Cumhuriyet savcısına FETÖ konusunda ifade verdim. Bu 16 sayfa 2004-2014 yılları arasında FETÖ örgütü ile ilgili Turgutlu’da neler  yaşadıysam birebir gündüzalp okulları, ibret öğrenci yurduna Turgutlu belediyesinden yapılan ve yapılmayan yardımlar ve destekler. Peki yapılmayan nedir. Turgutlu Belediyesi meclisinden ibret öğrenci yurdu için 500 bin lira yardım kararının çıkarılması ve daha sonra Yavuz Semizler ve MHP’li üyeler tarafından konunun bölge idari mahkemesine gitmesi ve bizim yardımı vermemiz. Yapılan nedir parke taş, boya badana ve benzeri işler. Bunların hepsini biz tüm Turgutlu’daki okullara yaptık. Bunun dışında ne şahsımın ne de şirketin FETÖ’ye delikli kuruş yardımı olmamıştır. Benim FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilgim yok. FETÖ ile ilgilide bu güne kadar bir soruşturmayada tabi olmadım. Sadece cumhuriyet savcılığı tarafından 10 yıllık görev sürecimde yaptıkları soruldu ve anlattım. Bununla ilgili olarak bir sıkıntı olsaydı benimle ilgili dava açılırdı. Benimle ilgili olarak dedikodu derecesinde bunları yayıyorlar bende diyorum ki o zaman Turgutlu Kamuoyunun önüne belge koyun. Bunlar siyasetin ve politikanın çirkin yüzü bunu yapanları Allah’a havale ediyorum.  2014 seçimlerinde de sayın belediye başkanım gerçi kabul etmiyor ama. Ben onun videolarını ve ispatını zamanı gelince söyleyeceğim. Devleti soyanın milleti soyanın cenaze namazı kılınmaz ifadesi var. Sonra 2015 mayısa Osman Özkızılcık’ın sorusuna da bu güne kadar biz serhat orhanla ilgili hiçbir yolsuzluk görmedim bende hiçbir ortamda serhat Orhan la ilgili ne seçimden önce ne de seçimden sonra konuşmadım. Zamanı gelince bunlar kamuoyuna sunulacak ve halk buna göre tercihini yapacak. Ben şuan da yarışa parti olarak Cumhur İttifakının en küçük partisi ile başlıyorum. Ama benim arkamda Turgutlu halkı var. Buna çok güveniyorum. MHP’nin anketinde, Büyükşehirin anketinde ben çıkıyorum. Ama 2 aylık süreçte halk tercihi buradan alır başka bir yere taşırsa buna da saygı duyarım” dedi

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4