Serhat Orhan "Rant İttifaklarını Bitireceğiz"

BBP'li Mustafa Serhat Orhan, "... onun için kutsal ittifak yaptılar. Bu adamı ne yapalım, yapalım seçtirmeyelim bu adama her türlü çamuru atalım rantımız devam etsin derdindeler"

Serhat Orhan "Rant İttifaklarını Bitireceğiz"
banner1

            BBP Turgutlu Belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan, seçim lokalinde yaptığı açıklamada Turgutlu Belediye başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye başkan adayı Turgay Şirin’e yüklendi. Orhan ayrıca kendisine karşı kutsal ittifak yapanların rantlarını belediye başkanı olduğunda keseceğini bildirdi.

Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan, halkla buluşmalarını sürdürüyor. Gündüzleri esnaf ve vatandaşları ziyaret eden belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan, akşamları ise seçim lokalinde vatandaşlarla sohbet ediyor.

Projelerimizle Halkın Gönlüne Dokunacağız

Mustafa Serhat Orhan yaptığı konuşmada;Bizim 25-30 tane projemiz olacak. Bu projeler halkımızın istediği ve bize sunduğu projeler olacak. Örneğin bunlardan bir tanesini size söyleyeyim. Geçtiğimiz gün genç bir kardeşimiz söyledi. ‘Başkanım dedi ben televizyonda gördüm. Bir tane TIR içerisine kütüphane yapmışlar, TIR’ın içerisine 3 boyutlu gözlük koymuşlar, ülkemizden ve dünyadan çeşitli yerleri izleyebiliyorsunuz’. Şimdi bir ekibimiz var projeler için çalışıyor.  Bu projeyi de dahil ettiler. Biz bu projeyi hayata geçireceğiz. Çocuklarımız buradan aldıkları kitapları okuyacaklar, 15 gün sonra tekrar oraya gideceğiz ve çocuklarımız yeni kitaplarını temin edecekler. Bu TIR’ımzla çocuklarımıza oyunlar, gösteriler sergileyeceğiz. Ayrıca vefat eden vatandaşlarımız için ciddi anlamda bir taziye çadırı sıkıntısı yaşanıyor. Yine başka bir tır dorsesi alarak traktörle çekebileceğimiz şekilde bunu da vefat eden vatandaşlarımızın evinin önüne çekerek orada taziye çadırı olarak kullanacağız. İçerisinde bir tane personelimiz olacak çay ocağımız olacak vatandaşımızın bu acılı gününde yanında olacağız. Bunlar hafif dokunuşlarla vatandaşımızın ruhunu ve gönlünü kazandıracak projeler. Öyle çok büyük paralar harcanacak şeyler değil. Bunun dışında özellikle Atatürk Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, istasyonaltı mahallesi, Albayrak mahallesi ve Selvilitepe mahallesi oturan vatandaşlarımız için bina yapmadan zemin bir dükkan kiralayarak, Taziye Salonu yapacağız taziyenin dışındaki zamanlarda da çocuklarımızın, bayanlarımızın, kızlarımızın el emeği göz nuru kursları ile Kur’an-ı Kerim hadisleri dersleri verileceği bir yer olacak” dedi.

150 metrekare Asfalt Dökmekten Acizler

Koşıkırı çarşısı civarında yoldaki bozukluklarla ilgili olarak vatandaşların şikayetlerini dinlediklerini belirten Mustafa Serhat Orhan, Koşıkırı’nda esnaflarımızı ziyaret ettiğimizde oradaki camimize gittik. Orada kaldırım vari bir şey yapmışlar DSİ’nin teknelerini koyarak. burada yol çökmüş kötü bir vaziyette toplasanız 150 metrekare asfaltı dökmekten aciz bir belediye ile karşı karşıyayız. Sosyal medyayı takip ediyorum tabii o muhtarlarımıza hiçbir şey söylemiyorum, deşifre etmekte istemiyorum. A Mahallesi, B Mahallesi, C mahallesi muhtarları sosyal medyada belediyemiz parke taş tamiri gerçekleştirdi diye fotoğraf paylaşıyor. Fotoğrafa bakıyorum yemin ediyorum 5 metrekare. Turgutlu Belediyesi'nin düştüğü hale bakın yani. Turgutlu belediyesi 10 metrekare parke taşı tamirini muhtara reklam yaptırıyor” dedi.

Hasan Ferdi Turgutlu, Turgutlu’ya Küs Öldü

Orhan “Bu kardeşiniz Allah rahmet eylesin Hasan Ferdi Turgutlu’yla beraber Turgutlu’ya bir tane fakülte, bir tane meslek yüksekokulu, lise, ortaokul, ilkokul ve yurtlar yaptırdı mı? Yaptırmadı mı?. Peki bu arkadaş ne yaptırdı. Bir tane söyleyin bana. Benim Milli Eğitim'e çocuklar için yaptıklarım ortada. Bu arkadaşınız (Turgay Şirin), Hasan Ferdi Turgutlu vefat etmeden önce bir buçuk iki sene önce randevu verip tam bir buçuk saat bekleten belediye başkanıdır. Hasan Ferdi Turgutlu, Turgutlu’ya küs ölmüştür.  Ben seçimi kaybettikten sonra benim yaptığım gibi yapsaydı Hasan Ferdi Turgutlu, Turgutlu’ya en az 15 trilyon liralık eğitim yardım yapacaktı. Her zaman hayırseverlerimizi omzumuz da taşıdık, başımızın üzerinde taşıdık” dedi.

Babanın Malını mı Devrediyorsun

            Kendisi döneminde bir çok projenin yap işlet devret modeli ile yaptırıldığını, şimdi ise yerlerin devredildiğini belirten Mustafa Serhat Orhan, “Bir cumartesi pazarı yaptılar, Allah selamet versin. Bugün cuma pazarındaki esnafını ziyaret ettik. Arkadaşlarınız başkanım Cumartesi pazarı için ne düşünüyorsun diye sordular. Cumartesi pazarını Manisa Büyükşehir Belediyesine kim devretti kardeşim. Devrederken karşılığında ne aldı. Eski Peynir pazarının orada istimlak gerçekleştirdik. Gençlik Merkezi adı altında inşaatının ihalesini yaptık. Ben seçimi kaybettim 1 yıl geçmeden Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Yav babanın malını mı devrediyorsun kardeşim. Neyi kime devre diyorsun. Manisa Büyükşehir Belediyesi MABEM üniversite öğrencilerine kurs veriyor, hiç bir itirazım yok.  Turgutlu belediyesi o binayı tapusu ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne devretti. Şimdi bu kardeşiniz ne yaptı İlçe Tarım binası neredeydi arkadaşlar endüstri mesleğin karşısındaydı. Şu anda orada ne var arkadaşlar otel var. İlçe Tarımı aşağıya taşıdık, orayada Otel yaptırdık. Eğer derdim para olsaydı bunların yaptıklarını yapardım. Bunların şu anda derdi para çünkü para gelsin de nereden gelirse gelsin. Şu an satacakları tek yer kaldı soğuk hava deposu. Şimdi bu kardeşiniz ne yaptı biliyor musunuz. Ege Bölgesi'nde ulaşabildiği bütün otelcilere haber gönderdi kardeşim Turgutlu’da otel yok Turgutlu'da aciliyetle bir otele ihtiyacı var. gelin ben size burayı 30 yıllığına vereyim inşaatını yap bana da cüzi miktarda kira öde ama tapusu Turgutlu belediyesi ne kalacak. Ama Oteli yapmak isteyenler bizden arsayı satın almak istediler yok dedim. Bu bana emanet ben yarın ölür giderim eserimiz kalsın. O Otelin yeri Turgutlu Belediyesine ait. Peki bunlar ne yapıyor mirasyedi gibi ne var ne yoksa satıyorlar. su deposunu sattılar, Sarıbey de köy yerlerini sattılar, Mezarlık yerini sattılar, sattılarda sattılarda" dedi.

Onların Korkulu Rüyası Serhat Orhan

Turgutluluların tercihlerini dikkatli yapmaları, ama es kaza yanılırlarsa satılacak sadece bir soğuk hava deposu alanı, bir de belediye binası kaldığının altını çizen Mustafa Serhat Orhan, “Bunun için çok iyi düşünelim biz bu memlekette yaşayan insanlarız bu memleketin kıymetini bilmemiz lazım. Ama bizim derdimiz tasamız Turgutlu sevdamız. Bizim Ergenekon mahallesinden Osmancığa giderken imar planı dışındaki yerleri alıp, ondan sonra imar planı içerisine sokturacak kadar gözümüzü rant ve para hırsı bürümüş insanlarla işimiz olmaz. O arsayı alanlar kendilerini çok iyi biliyorlar hiç umutlanmasınlar. İşte onların korkulu rüyası Serhat Orhan, onun için kutsal ittifak yaptılar. Bu adamı ne yapalım, yapalım seçtirmeyelim bu adama her türlü çamuru atalım rantımız devam etsin. Turgutlu buna göre karar versin, zaten Turgutlu kararını vermiş. Allahın izniyle 31 Mart’ta Turgutlu’da akşam saat 20.00 gibi öyle bir patlama olacak ki bunu ulusal kanallarda bütün Türkiye konuşacak” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 23:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4