'SOMA'DA BUGÜN BAYRAM YOK'

'SOMA'DA BUGÜN BAYRAM YOK'
ozgur_ozel_27

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, , Ramazan bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Özel “Dayanışmayı, kardeşliği, paylaşmayı idrak ettiğimiz bir ayın sonunda Ramazan Bayramını karşılıyoruz. Ancak, bu bayramı da “bayram” tadında sevinçle, mutlulukla yaşayamıyoruz. Çünkü, bugün Soma’daki 301 canın acısı hala yüreğimizde ve biliyoruz ki Soma’da bugün bayram yok! Bugün Soma’da acı var, hüzün var.

Bir taraftan Soma’da yaşadığımız büyük facianın yaraları hala sarılmamışken, diğer taraftan Gazze’de masum çocuklar, siviller öldürülüyor ve orada büyük bir vahşet yaşanıyor.

Ortadoğu’da ve İslam ülkelerinde yaşanan bu vahşetin durdurulması için hem ülkemize hem de bizlere tarihi görevler düşüyor. Son 12 yıldır içeride ve dışarıda herkesle kavga eden siyasi iradenin kullandığı bu ayrıştırıcı, nefret ve kin söyleminin ülkemize zarar verdiğini, komşu coğrafyalarda saygınlık ve itibarımızı yitirmemize neden olduğunu da artık görmesi gerekiyor. Bu nedenle böylesi bir günde, içeride ve dışarıda barışın sağlanması için kimseyi ötekileştirmeden, zorlukları birlikte aşma iradesini göstermek hepimizin sorumluluğu.

Savaşın son bulduğu,

Ülkemizin kaynaklarının adil paylaşıldığı,

Kimsenin yoksulluk ve sefalet çekmediği,

Hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmediği,

Emeğin değer bulduğu,

Çocuklarına, torunlarına bayram harçlığı bile veremeyecek olan emeklilerimizin, işçilerimizin, madencilerimizin, memurlarımızın, kadınlarımızın artık boyunlarını bükmediği,

Adalet ve eşitliğin sağlandığı,

Birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız bir ülke özlemi ile, Ramazan Bayramın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Saygılarımla” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 22:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4