Turgutlu Millet İttifakı Bağrına Bastı

Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı ile Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Salı günü birlikte çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Turgutlu Millet İttifakı Bağrına Bastı
banner1

Akşam programında Selvilitepe'yi ziyaret eden Millet İttifakı Başkan adayları çiçekler ve meşaleler ile karşılandı. 
 Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, seçim çalışmaları çerçevesinde Turgutlu İlçesi’ni ziyaret etti. Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şıktaşlı, Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ve CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile birlikte ilk olarak ilçedeki oda başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltıda oda başkanlarının sıkıntılarını dinleyen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şıktaşlı ve Akın, oda ve derneklerin yerel yönetimlerde söz sahibi olması gereken önemli bir kesim olduğunu ifade ederek, tüm ilçelerde yapacakları çalışmalarda oda başkanlarının görüşlerini alacaklarını ifade etti. Oda başkanlarına projeleri hakkında bilgi veren Şıktaşlı ve Akın, Manisa’ya birlik ve beraberlik içerisinde odalarla birlikte yöneteceklerinin sözünü verdi. 
Oda başkanlarıyla kahvaltının ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şıktaşlı, Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ve CHP’li vekil Bekir Başevirgen ile birlikte ilçe merkezinde esnaf ziyareti yaptı. Şıktaşlı ve Akın esnaf gezisi sırasında sokakta vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. 
Esnaf ziyaretinin ardından Başkan Şıktaşlı, Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Selçuk Temel ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, tarım projeleri hakkında bilgi verdi. Şıktaşlı ziyarette, tarımda ve hayvancılıkta Manisa’ya kalkındırmak için önemli projeler geliştirdiklerini ve projeler sayesinde kentin kendine ait marka ürünlerinin ön plana çıkacağını ifade etti.
Millet İttifakı adayları daha sonra Turgutlu İlçesi’nin kırsal mahalleleri olan Avşar ve Derbent Mahallelerine ziyaretlerde bulunarak kahve toplantılarıyla vatandaşlara projeleri hakkında bilgilendirdi.
Turgutlu Sokakları Milletin Adaylarıyla Coştu
Turgutlu İlçesi’nde gündüz gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ile birlikte Atatürk Bulvarı üzerindeki seçim bürosunun önünden kalabalık grup halinde Selvitepe Mahallesi’ne kadar yürüdü. Yürüyüşe CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’da katılarak destek verdi.
Millet İttifakı üyelerinin "Manisa’nın Başkanı Orkun Şıktaşlı" ve "Çetin Akın Güzel Günler Yakın"sloganları eşliğinde gerçekleştirilen kalabalık yürüyüşte Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şıktaşlı ve Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın sokaklarda vatandaşlar tarafından çiçek ve alkışla karşılandı. Selviltepe Mahallesi’ndeki seçim bürosunun önünde sonlanan yürüşte Milletin Adayları Şıktaşlı ve Akın, meşaleler ve davul zurna eşliğinde karşılandı.
Selvitepe mahallesindeki seçim bürosunun önünde toplanan kalabalığa seslenen Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın: "Selvilitepe son dönemde yapılan hatalarla öksüz bırakılmıştır. 2 yıl boyunca Turgutlu'yla olan bağları koparılmıştır, kaderine terkedilmiştir. Biz Selvilitepe'yi seçimi kazanacağımız 1 Nisan sabahından itibaren ilk 100 gün içerisinde tüm sorunlarından kurtaracağız. Selvilitepe'ye belediyeyi getireceğiz. Açacağımız hizmet noktasıyla Selvilitepe halkının belediyeye gitmesine gerek kalmayacak. Ayrıca kuracağımız yeşil alanlarla Selvilitepe'nin havasını değiştireceğiz. Neredeyse bir ilçe haline gelmiş Selvilitepe'ye banka şubelerinin ve atm'lerinin gelmesini sağlayacağız."dedi. 
Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şıktaşlı, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Manisa için ürettikleri projelerin üretim ağırlıklı olduğunu söyleyen Şıktaşlı, projeler sayesinde Manisalı vatandaşların cebinin kazanacağını dile getirdi. Şıktaşlı yaptığı konuşmada, “Ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz. Yaşamımızda her şeyi düşünmek zorundayız. Bizde diyoruz ki, önümüzdeki 5 yıl biz sadece vatandaşımızın cebini, ocağını ve ekmeğini düşüneceğiz. Birlikte ekmeğimizin büyütme hesabı yapacağız. Büyükşehir belediyesi iyi yönetilmiyor. Yanlış hesap yapıyorlar. Vatandaşımızın belini büken en büyük gider su. Su ücretlerini yüksek olmasını sebeplerinden birisi ise, pompalara giden elektrik maliyeti. Pompaların çalışması için yıllık 70 milyon TL gider var. Biz bunu son teknoloji ile suyun elektrik maliyetini indireceğiz. 4 yıl sonra bir yarıya daha indirebiliriz. 31 Mart tarihinden sonra suda yüzde 40 indirim yaparak vatandaşımızın cebini koruyacağız. Yani 100 TL’lik fatura yerine 60 TL fatura ödeyeceksiniz’’ şeklinde konuştu.
Seçim vaadleri arasında su faturalarına yansıyan bakım-onarım ücretlerini de vatandaşlardan almayacaklarını olduğunu dile getiren Şıktaşlı, ilçelerde tarımı canlandırmak içinde Tarım A.Ş. projesini geliştirdiklerini ifade etti. Şıktaşlı, “Bizim dönemimizde Manisa için gereksiz yatırımlar olmayacak. Gereksiz yatırımlara değil, vatandaşımızın cebine ve kesine yönelik yatırımlar yapacağız’’ dedi.
Konuşmaların ardından Millet İttifakının adaylarını Şıktaşlı ve Akın birlikte Atatürk Bulvarı üzerindeki seçim bürosuna kadar vatandaşları selamlayarak yürüdü. 

Kaynak: Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4