Turgutlunun Sorunları Turgutlu Belediye Meclisi Kürsüsünde Özgürce Konuşulmalı

Millet İttifakı ortaklarından TURGUTLU Belediye Meclisi CHP grup Başkanvekili Fehmi Gülen ve İyi Parti Meclis Üyesi  İlhami Dinçer’den Basın Açıklması

Turgutlunun Sorunları Turgutlu Belediye Meclisi Kürsüsünde Özgürce Konuşulmalı
banner43

7 Temmuz Salı günü yapılan Turgutlu Belediye Meclisi toplantısı gündem maddeleri  güzel bir uyum ve birlik beraberlik içinde görüşülüp , tamamlandıktan sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi.  Urganlı’da doğup büyümüş Meclis Üyesi İlhami Dinçer arkadaşımız  Urganlı su deposunun içler acısı halini ve alt yapı sorununu anlatırken  büyük bir tepki ile karşılaşmış ve konuşması sık sık bölünerek tamamlanmış ,  ardından meclis üyemiz Burhan Irk söz alıp Turgutlunun sorunlarını aktarmak üzere kürsüye geldiğinde bu kez de Cumhur İttifakı Üyeleri  birlikte meclis salonunu terk etmişlerdir.
Tüm Turgutlu halkının gözü önünde cereyan eden bu olaylar hem  bizi hem de Turgutlulu  vatandaşlarımızı  son derece üzmüştür.Bu tür olaylar bizleri Turgutluya hizmet etmek için seçip , bu meclise gönderen hemşerilerimiz de büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır.
Urganlı su deposunun içler acısı halini ve  bir türlü el atılmayan alt yapı sorununu, Irlamaz mahallesinin kanalizasyon atıklarının içme suyumuzun geldiği Irlamaz çayına akmasını, her yağmurda Venedik kanallarına dönüşen Turgutlu sokaklarını  ,Irlamaz 2.etapta sulanmadığı için kuruyan ağaçları,sinekten bahçede oturamayan vatandaşları, vb. sorunları Turgutlu belediye meclisi kürsüsünde konuşmayıp , nerede konuşacağız.
Büyükşehir meclisinde bu sorunları  her gündeme getirdiğimizde kredi  bekliyoruz- kredi bekliyoruz –kredi bekliyoruz diye diye sorunları çözmeyen ve seçim öncesi de dahil olmak üzere birbuçuk yıldır Turgutluya gelmeyen sayın Büyükşehir Belediye Başkanına bu istekleri Turgutlu Belediye meclisi kürsüsünden  haykırmayacak mıyız? Bu dönem içerisinde Turgutlu ile ilgili  neden hiçbir proje  olmadığını meclis üyeleri  söylemeyecek mi? Bir ‘’battı çıktı’’ yapıldı diye Turgutlunun tüm sorunları çözülmüş mü oluyor?
 Meclis kürsüsü parti ayrımı yapılmadan herkesin özgürce şehrinin sorunlarını anlatacağı yerdir.Tüm meclis üyeleri bu demokratik hakkını kullanmalı ve diğer meclis üyelerinin de bunları  dinlemeleri, tartışmaları sorunların çözümü için birlikte hareket etmeleri gereklidir.Bizim görevimiz budur.
Bakın eleştiriler daha şimdiden meyvelerini vermiş görünüyor.Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Cengiz Ergün hemen MASKİ  üst yönetimini toplayarak ilçelere yapılacak yatırımları görüşmeye başlamış. Demek ki  halkın sorunlarını demokratik ortamlarda paylaşmak , sorunların çözümü için yapılması gereken en iyi hareketmiş.
Millet İttifakı olarak ,7 temmuz günü gerçekleşen bu olayın arkasında büyükşehir belediyesine yapılan eleştirilere tahammülsüzlük dışında farklı bir neden olmadığı inancını taşıyor, bundan sonra Turgutlu’ya hizmet için tüm siyasi partilere mensup arkadaşlarımızla birlikte halkımız için çalışmaya  devam edeceğimize söz veriyoruz.
Saygılarımızla
             İlhami DİNÇER                                                                                 Fehmi GÜLEN
  İyi Parti  Büyükşehir meclis Üyesi                 Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi  ve Turgutlu Belediye Meclisi
                                                                                                      CHP Grup Başkan Vekili

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4