160 ÇOCUĞA MALZEME DAĞITIMI YAPILDI

Şehzadeler ilçe Kaymakamlığı, Yunusemre Kaymakamlığı, Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Şehzadeler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle başlatılan "Kanalda Yüzme Havuzda Yüz" projesi tüm hızıyla devam ediyor.

160 ÇOCUĞA MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
banner43

Ekonomik anlamda yüzme eğitimi alamayan çocukların sulama kanallarında yüzmesinin önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında yer alan 160 çocuğa malzeme dağıtımı yapıldı. Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen organizasyonda çocuklara, tişört, şort, terlik, bone, diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı. Projeden faydalanan çocuklar, kendilerine böyle bir imkanı sunan yetkililere teşekkür ederken, “Bu proje sayesinde havuzun temiz sularında yüzüyoruz. Bu proje bizi çok mutlu etti. Bu tarz projelerin sürekli olmasını istiyoruz” dediler.

ÖZTÜRK: “ACI OLAYLARDAN DERSLER ALINMALI”

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, sulama kanallarında geçmişte yaşanan acı olaylardan dersler çıkarmaları gerektiğini belirterek, “Sulama kanallarında boğulma riskinin yanı sıra dezenfekte edilmemiş yüksek oranda hastalık riski var. Coğrafik olarak bazı sulama kanallarının mahallelerimizin içerisinden geçtiği için çocuklarımız bu risklerle karşı karşıya kalıyor. Bu riski ortadan kaldırmak için Manisa Valimiz Sayın Mustafa Hakan Güvençer’in öncülüğünde; Şehzadeler ilçe Kaymakamlığı, Yunusemre Kaymakamlığı, Şehzadeler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir proje gerçekleştirdik. Çocuklarımızın hizmetkârıyız. Onlara hizmet etmek için buradayız. Çocuklarımız, kendilerine sunduğumuz projeyle birlikte hem eğleniyor, hem serinliyor, hem de güvenli ve sağlıklı bir ortamda yüzmeyi öğreniyorlar. Uzman eğitici kadromuzla çocuklarımızla yakından ilgileniyoruz. Sulama kanallarında yaşanan acı olaylardan dersler alınmalı. Bilinçli olmalıyız. Özellikle bizler kadar ailelere de büyük görevler düşmektedir. Çocuklarımızın mutlu olduğunu görmek, bizleri de mutlu ediyor. Önümüzdeki yıllarda bu tür projeleri sürekli hale getirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4