2020 SPOR TOTO ÜMİTLER TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI’NDA MANİSA RÜZGARI ESTİ

Türkiye Judo Federasyonu’nun 2020 yılı faaliyet programında yer alan Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonasında Manisa rüzgarı esti. 

2020 SPOR TOTO ÜMİTLER TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI’NDA MANİSA RÜZGARI ESTİ
banner43

10 sporcuyla ilimizi temsil eden sporcular, 2 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Şampiyona sonunda 70 kiloda Şeyda Nur Çiçek birinci,+70 kiloda Duygu Dirgen birinci, 63 kiloda Sümeyye Kaya ikinci, 57 kiloda Şilan Bitgin ikinci, 40 kiloda Nehir Ekşi ikinci, +70 kiloda Öznur Efe üçüncü, 57 kiloda Tuğba Yılmaz üçüncü, 40 kiloda Zilan Ertem üçüncü, 40 kiloda Gülşen Tanrıkulu üçüncü ve 44 kiloda Ceren Yılmaz üçüncü oldu.

ÖZTÜRK: MİLLİ TAKIMIN 3’TE 1’İNİ OLUŞTURDUĞUMUZ İÇİN GURURLUYUZ”

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, müsabakalarda başarılı bir performans sergileyen sporcuları ve antrenörleri tebrik etti. Şampiyona sonunda Milli Takımın 3’te 1’ini Manisalı sporcuların oluşturduğunun altını çizen Öztürk, “Her alanda olduğu gibi judoda da başarılarımıza yenisini ekledik. Judoda her dönem milli sporcular yetiştiriyoruz. Çok yetenekli sporcularımız var. Sağlam bir altyapı kurduk. Kilis’te düzenlenen çok önemli bir şampiyonada madalyaları topladık. Milli takımımızın 3’te 1’ini oluşturduğumuz için gururluyuz. Sporcularımızın uluslararası müsabakalarda da ay yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Spor Şehri Manisa’dan başarılı sporcular yetişmeye devam edecek” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4