Adaylıktan Çekildiğini bildiren M. Serhat Orhan'dan Sert Açıklamalar

28 Haziran Salı günü yapılacak olan Turgutluspor kongresi öncesinde adaylığını açıklayan eski Belediye başkanlarından M. Serhat Orhan, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Kendisine ait işyerinde basın açıklamasında bulunan M. Serhat Orhan, Turgutluspor'a faydalı olamak için yola çıktıklarını ama sponsor olarak bulduğu kişilerin sponsorluktan vazgeçmeleri için bir çalışmanın yapıldığını belirtti.
Orhan, "Sponsorum tehdit mesajı almış"
 Geçtiğimiz haftalarda Turgutluspor yönetimi için adaylıklarını açıkladıklarını belirten Serhat Orhan, ne yazıkki yaşanan gelişmeler nedeniyle adaylıktan çekildiğini belirterek "Turgutluspor maalesef çok farklı bir yere gidiyor. Ben bunu bütün Turgutlu kamuoyuna ikaz ediyorum. Turgutluspor artık Turgutlu Belediye başkanı Çetin Akın'ın sayesinde bir futbol kulübünden ziyade bir siyasi ve bir mafyatik duruma gelmiş durumda. Eveli gün akşam sponsorumla görüştük. Ben bütün samimiyetimle işe girdim. Futbola başladığım kulübü şirketleştirerek süper lige çıkarmak. Senin başkanlığında bu projeyle ilgili ben çok telefon aldım. Bunların bazıları telkin, bazıları rica bazıları ise tehdit. Bu saatten sonra Turgutluspor'la ilgili olarka benim hiç bir planım olamaz dedi. Ben sana verdiğim sponsorluk sözünden çekiliyorum dedi. Bu nedenle adaylıktan gekiliyorum" dedi.
Orhan, "Taner'den ne farkın var"
Orhan, "Size en basit örneğini veriyorum.Kongre gündemi geldi ve ben dernekler masasından 735 kişilik Turgutluspor üye listesini aldım. Adaylığı düşündüğümde Turgutluspor kulübüne dilekçe vererek üye listesi istedim ve resmi olmayan bir şekilde içersinde 2 harf grubunun olmadığı bir liste aldım. Sadece aradaki farka baktığınız zaman tam 300 kişilik bir ilave var. Benim dernekler masasından aldığım liste ile spor kulübünden aldığım liste arasında çok fark var. Şimdi çok merak ediyorum devre arasında kongrede bütün Turgutlular kendisine destek vererek Taner Kestaneci'yi gönderdik. Turgutlu Belediye başkanımıza biz de burada destek verdik. Peki tüzük burada Taner Kestaneci'nin üye yaptıklarına oy kullandırtmadık, şimdi Çetin Akın'ın üye yaptırdığı 300 kişiye oy kullandırttıracağız. Adalet bu mu. Bunun normali benim dernekler masasından aldığım 735 kişilik üye listesidir" dedi.
Bakın iki liste arasındaki yeni yapılan üyelerin isimlerini de yazdık burada. Çok üzülerek söylüyorum, sayın Başkan kızını ve oğlunu Kulübü üye yapmış. Hiç önemli değil yapsın belediyede çalışan birçok personeli Kulübü üye yapmış, belediyede çalışan şu anda eski siyasi kimlikleri olmayan kişilerin eşlerini Kulübü üye yapmış. Senin şimdi sayın başkan Taner'den ne farkın kaldı. O dönem Taner'i getirdiğinizde çok iyidi. Sonra da Taneri Başkan yaptınız iyi de şu anda bu adam ne yaptı da bu adamı tukakaka oldunuz. Çetin Akın döneminde kulüp başkanlığı yapan herkes bir dönem yaptıktan sonra kaçacak yer arıyor. Taner Kestaneci'yi kim buldu, getirdi. Adam Bir buçuk sene içerisinde kelle paça yapıp kovar hale getirdiniz" dedi.
Orhan, açıklamalarını aday olacak olan Bülent Daşkan'a başarılar dileyerek sonlandırdı ve her zaman elinden geldiğince destek olmaya devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2022, 18:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4