Büyükşehir Belediye'li Dağcılar dan Cumhuriyet Tırmanışı

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Cumhuriyet Tırmanışı başarı ile tamamlandı.

Büyükşehir Belediye'li Dağcılar dan Cumhuriyet Tırmanışı
banner43

Sporcularımız, Türkiye'nin 5'nci yüksek dağı olan 3 bin 916 metre rakımlı Kayseri /Erciyes dağına tırmanarak Türk Bayrağı ve Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun armasını zirvede dalgalandırdı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıldönümü dolayısıyla Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Cumhuriyet Tırmanışı organize edildi. 30 kulübün 34 sporcu ile katıldığı etkinlik, 3 bin 916 metre rakımlı Kayseri/Erciyes dağında gerçekleşti. Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun Dağcılık Şubesi sporcuları Fırat Güntürk, Arzu Yeğin ve Cengiz Erdener de bu anlamlı etkinliğe katıldı. Organizasyon, sporcuların 28 Ekim Pazartesi günü Kayseri merkezde toplanması ile start aldı. Kamp alanında çadır kuran sporcular, 29 Ekim Salı günü 04:00 de zirve yürüyüşü için harekete geçti. Zorlu şartlarda ve karlı zeminde gerçekleşen zirve tırmanışı 09:30 sularında gerçekleşti. Sporcular, Erciyes Dağı zirvesinde Saygı Duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızı okudular. Tırmanışın tamamlanmasının ardından sporculara sertifikaları törenle takdim edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun Dağcılık Şubesi sporcuları da, etkinliğe katılmaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4