Cimnastikçilerimiz Uluslararası Turnuvaya Katılacak

Uluslararası Cimnastik Federasyonu'nun 36 ülkenin katılımı düzenlenecek turnuvada Türkiye'yi, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları temsil edecek.

Cimnastikçilerimiz Uluslararası Turnuvaya Katılacak
banner43

Uluslararası Cimnastik Federasyonu'nun 36 ülkenin katılımı ile İsviçre merkezli online turnuva düzenleyecek. Türkiye'den de turnuvaya katılmak üzere 4 milli sporcu seçildi. 27 Ekim'de başlayacak olan turnuvaya Türkiye ve Manisa adına Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularımız Selin Özermiş, Yudum Atan, Okay Arsan ve Şimal Seyman katılacak. Turnuva ile ilgili değerlendirmede bulunan Antrenör Mehmet Ali Ekin, turnuvada güzel dereceler elde etmek istediklerini belirtti.

Uluslararası Cimnastik Federasyonu'nun (FIG) İsviçre’de yapılacak olan ve pandemi dolayısı online düzenleyeceği ve 36 ülkenin katılacağı turnuvaya Türkiye'den de 4 tane milli sporcu seçildi. Turnuvaya Türkiye ve Manisa adına Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularımız Selin Özermiş, Yudum Atan, Okay Arsan ve Şimal Seyman katılacak. Sporcularımız turnuva öncesinde çalışmalarına Muradiye Spor Salonu'nda devam ediyor. 27 Ekim'de başlayacak olan turnuvayla ilgili değerlendirmede bulunan Antrenör Mehmet Ali Ekin, "Uluslararası Cimnastik Federasyonunun düzenlemiş olduğu Uluslar arası bir turnuva var. Bu turnuva da İsviçre'de olacak. 36 ülkenin katıldığı bir turnuva. Türkiye'den de 4 tane milli sporcu seçildi. Bunlar Manisa Büyükşehir Belediyespor'un sporcuları. İsviçre'deki yarışma online olacak. Bu salonda çekimleri olacak. Kameralar, ışıklar uluslararası Jimnastik Federasyonunun istediği şekilde hazırlanacak. İlk 8'e kalanlar İsviçre'ye çağrılacak ve orada da finaller olacak. İlk yarışmamız 27-28 Ekim'de. Finaller de Kasım ayı sonunda İsviçre'de olacak. İnşallah güzel dereceler alacağız. İsviçre'ye gidersek de İstiklal Marşımızı okutup madalyamız ve kupamızla Manisa'mıza dönmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4