Dağcılarımız, Erciyes’in Zirvesinde

Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık Şubesi sporcularımız, Kulüpler Ortak Kış Tırmanışı faaliyeti kapsamında Kayseri Erciyes Dağı (3916 metre) zirvesinde kulübümüzün flamasını dalgalandırdılar.

Dağcılarımız, Erciyes’in Zirvesinde

Kayseri’de toplanan tırmanış ekibi 3100 metredeki çoban ini kamp alanına intikal etti ve çadırlarını kurarak alana yerleşti. Ertesi sabah zirve için saat yaklaşık 04.15’de yürüyüşe başlayan kafile zaman zaman esen şiddetli rüzgar altında zirve yolculuğunu başarı ile tamamladı. 9 sporcunun iştirak ettiği kış tırmanışı 8 sporcunun zirveye ulaşması tamamlandı. Zirvede yaklaşık 40 km/saat esen fırtına şeklindeki rüzgârlı ortamda kulüp flamalarını zorda olsa açıldı. Başarılı geçen tırmanışta kulübümüz flaması da zirvede hak ettiği yeri aldı. Zaman zaman çok sert esen rüzgar altında inişe geçen dağcılar, yaklaşık 14.20’de kamp alanına dönerek, fırtınalı bir ortamda çadırlarını topladılar. Kamp yükleri ile birlikte yürüyüşe geçen dağcılar Kayseri merkezde 17.00’da faaliyetlerini sonlandırarak illerine dönmek üzere yola çıktılar.

Tırmanış hakkında bilgi veren Dağcılık Şubesi Antrenörümüz Cengiz Erdener, “Zorlu hava şartlarında Kayseri Erciyes Dağı’na tırmanışımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık Şubesi olarak kulüp flamamızı zirvede bir kez daha  dalgalandırdık. Faaliyet takvimi kapsamında çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4