GOALBALL YÜKSELME MAÇLARI BAŞLADI

GOALBALL YÜKSELME MAÇLARI BAŞLADI
manisa_googl_24

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığınca düzenlenen 3. Lig Goalball Erkekler Yükselme Grubu müsabakaları Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonunda başladı.

23-26 Haziran tarihlerinde yapılacak müsabakaların açılışına Vali Erdoğan Bektaş, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, Goalball As Başkanı Mehmet Göktaş, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Vekili Hatun Sarıkaya ile sporcular katıldı.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, açılış töreninde yaptığı konuşmada Vali Bektaş’ın müsabaka açılışına katılması nedeniyle teşekkür ederek, “Görme Engelliler Spor Federasyonunun programında yer alan Goalball müsabakaları 3. Lig erkekler yükselme grubu müsabakaları 23-26 Haziran 2014 tarihlerinde Manisa ilinde gerçekleştirilmektedir. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun branşlarından olan Goalball, son yıllarda elde edilen uluslararası başarılarla ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaktadır. Golball sporu diğer sporlardan ayrı olarak sadece görme engellilerin yaptığı bir spor dalıdır. Ben bu anlamda tüm sporculara başarılar diliyor, açılış törenimize katıldığınız sizlere teşekkür ederim” dedi.

Vali Bektaş da konuşmasında, goalball sporunu daha önce izlemediğini, ilk kez izleme fırsatı bulacağını belirterek sporculara başarılar diledi.Konuşmaların ardından başlayan müsabakalarda sporcular mücadele ederek başarıya ulaşmaya çalıştılar.
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 09:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4