Manisa BBSK ile Hedef Eğitim Kurumları Arasında Anlamlı İşbirliği

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, alt yaş kategorilerindeki sporcularının eğitim ve spor hayatlarını birlikte yürütmesi için Hedef Eğitim Kurumuyla anlamlı bir işbirliğine imza attı.

Manisa BBSK ile Hedef Eğitim Kurumları Arasında Anlamlı İşbirliği

Tevfik Lav Spor Tesislerinde imza altına alınan protokol doğrultusunda kulüp bünyesindeki ilkokul düzeyindeki sporcular, eğitim hayatlarını Manisa Hedef Eğitim Kurumlarında sürdürecek. Yapılan işbirliği ile sporcu gelişimine de büyük katkı sağanmış olacak.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, alt yaş kategorilerindeki rekabetçi takımlarının eğitim hayatları için de yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, Kulüp ile Hedef Eğitim Kurumları arasında önemli bir işbirliğine gidildi. Manisa BBSK Yönetim Kurulu Üyesi Engin Altun ve Hedef Eğitim Kurumları Kurucusu Mustafa Kader’in imza altına aldığı törende Altyapı Koordinatörü Ekrem Öztürk de yer aldı. Tevfik Lav Spor Tesislerinde imza altına alınan protokol doğrultusunda kulüp bünyesindeki ilkokul düzeyindeki sporcular, eğitim hayatlarını Manisa Hedef Eğitim Kurumlarında sürdürecek. Yapılan işbirliği ile sporcu gelişimine de büyük katkı sağlanmış olacak.

“İlk günkü heyecanımızla çalışıyoruz”

Manisa BBSK Yönetim Kurulu Üyesi Engin Altun, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, “Atılan imzanın iki kuruma da hayırlı olmasını diliyorum. Evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sosyal gelişimlerine de katkı sağlayacak bir yapı için ilk günkü heyecanımızla çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde Türk Sporuna katkı sağlayacak işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

“Basketbol takımının Süper Lig’e çıkmasını çok önemsiyoruz”

Manisa Hedef Eğitim Kurumları Kurucusu Mustafa Kader de, “Hedef Koleji olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak, özellikle altyapı sporcusu yetiştirmek adına ortak bir protokol imzaladık. Basketbol takımının Süper Lig’e çıkmasını çok önemsiyoruz. Okulumuzda da çocuklarımız basketbolda ilkokul düzeyinde oldukça iyi yerlere geldiklerinden bunun kulüp çatısı altında da devam etmesini istedik. Basketbol takımına da altyapıdan oyuncu yetiştirerek Manisa  ve Türk Basketbolunda isim yapmalarını istediğimiz için böyle bir karar aldık. Hedef Eğitim Kurumlarına ve Manisa Büyükşehir Belediyespor adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum“ dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4