Manisa BBSK’lı Karateciler İzmir’den Madalyalarla Döndü

Manisa Büyükşehir Belediyespor (Manisa BBSK) Karate takımı, İzmir’de düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik Günü Karate Turnuvası müsabakalarında 5 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı.

Manisa BBSK’lı Karateciler İzmir’den Madalyalarla Döndü

İzmir Karate İl Temsilciliği tarafından Katip Çelebi Üniversitesi Spor Salonu’nda 9 ilden 19 kulüp ve 600 sporcunun katılımı ile 2-3 Temmuz tarihleri arasında İller Arası Karate Şampiyonası düzenledi. Manisa BBSK karate takımı da, turnuvanın ikinci gününde Ümit Genç ve Büyükler kategorilerinde 17 sporcu ile şampiyonada yer aldı. İkinci gün müsabakalarında 5 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Manisa BBSK, şampiyonada genel klasman ikincisi oldu. Turnuvanın ilk gününde Manisa’da düzenlenen Minik Yıldızlar müsabakaları nedeniyle yer alamadıklarını belirten Manisa BBSK Karate Antrenörü Ali Eşsiz, kazandıkları madalyalardan mutluluk duyduklarını belirtti.

Altun, Karate Takımını Tebrik Etti

Manisa BBSK Yönetim Kurulu Üyesi Engin Altun, karate takımını üst üste alınan başarılardan ötürü tebrik etti. Altun, “Karate takımı, Cumartesi günü Manisa’da 65 sporcu ile yer aldığı Minik Yıldızlar müsabakalarında 58 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Ardından Pazar günü İzmir’de düzenlenen İller Arası Karate Şampiyonası’nda da Ümit Genç ve Büyükler kategorilerinde 11 madalya kazanarak genel klasman ikincisi oldular. Kulübümüz adına sporcularımızı tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4