Manisa BBSK’nın Genç Cimnastikçileri Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, Manisa'da başladı.

Manisa BBSK’nın Genç Cimnastikçileri Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

15-17 yaş ve yetişkin kategorisinde, 15 ilden 100’e yakın sporcunun yer aldığı müsabakalarda, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün genç cimnastikçileri, tüm kategorilerde şampiyon olarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Manisa’nın ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, Muradiye Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 8-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada Manisa Büyükşehir Belediyespor’un sporcuları da yer aldı. 15-17 yaş ve yetişkin kategorisinde, 15 ilden 100’e yakın sporcunun yer aldığı müsabakalarda, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları tüm kategorilerde şampiyon olarak Türkiye’de bir ilke imza attı. Ülkemizde ilk kez Antalya’da yapılacak olan Uluslararası Antalya Cup ve Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Mayıs ayında düzenlenecek Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nın seçmesi niteliğinde gösterilen şampiyonada, Manisa Büyükşehir Belediyespor’un cimnastikçileri tulum çıkararak, madalyalara ambargo koydu.

İşte Gurur Tablosu

Gençler kategorisinde yarışan Manisa Büyükşehir Belediyespor sporcularından Okay Arsan Tek Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Şimal Seyman Tek Bayanlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Belinay Yetişen, Okay Arsan, Şimal Seyman Trio kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Belinay Yetişen, Taha Afşar, Alara Çakal, Sudenur Şahin, Göktürk Balcı Grup kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Okay Arsan, Şimal Seyman Çift kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyaları topladılar. Aynı zamanda çift kategorisinde Belinay Yetişen, Göktürk Balcı ikilisi de Türkiye 3.’sü olarak Manisa’ya büyük gurur yaşattılar.

“Hem bizlere hem Manisa’ya gurur yaşattılar”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde spora ve sporcuya verdikleri desteklerle Manisa Büyükşehir Belediyespor’un her branşta başarıya emin adımlarla ve kararlılıkla yürüdüğünü belirten Manisa Büyükşehir Belediyespor Cimnastikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Caner Vatansever, “Şehrimizin ev sahipliği yaptığı Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda da sporcularımız hem bizlere hem de Manisa’ya büyük gurur yaşattı. Sporcularımız tüm kategorilerde şampiyon olarak bir ilke imza attılar. Kulübümüz adına sporcularımızı, kıymetli hocalarımızı ve bu başarıda emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum. Büyükşehir Belediyespor olarak hedefimiz gençlerimize sporu sevdirmek. Gelen başarılarla da yeni ve daha üst hedeflere ulaşmak” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4