Manisa Celal Bayar Üniversitesi Plaj Voleybolu Takımlarından Anlamlı Başarı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi kadın plaj voleybolu takımı, zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyonayı birinci sırada tamamladı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Plaj Voleybolu Takımlarından Anlamlı Başarı
banner43

Didim’de 28 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Plaj Voleybolu Şampiyonasında, Dr. Arş. Gör. Mehmet Asma’nın liderliğindeki Tuğba Özdemir ve İrem Seyhan’dan oluşan Manisa Celal Bayar Üniversitesi kadın plaj voleybolu takımı, zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyonayı birinci sırada tamamladı. Ayrıca sporcumuz Tuba Özdemir turnuvanın en iyi kadın oyuncusu ödülünü kazandı. Aynı şampiyonada, erkekler kategorisinde yarışan Aziz Gülay ve Akay Çalık’dan oluşan MCBÜ takımı ise üçüncü oldu. Çoğunluğu özel üniversitelerden oluşan bir çok güçlü takımı geride bırakan kadın voleybolcular, elde ettikleri bu başarıyla ülkemizi 2019’da Slovenya’da gerçekleşecek olan Avrupa Üniversiteler Arası Plaj Voleybolu Şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

Şampiyona esnasında Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Ercüment Altuğgil’in vefat haberini alarak çok derin bir üzüntü yaşayan sporcular, üstün bir sorumluluk örneği sergileyerek müsabakalara yüksek bir görev bilinciyle devam etti. Ayrıca erkek ve kadın voleybol takımlarının da kaptanları olan Tuba Özdemir ve Aziz Gülay bu yıl mücadele ettikleri beş kulvarda üç şampiyonluk ve iki üçüncülük elde ettiklerini; kadınlarda süper lige, erkeklerde ise birinci lige yükselme başarısı gösterdiklerini belirterek, elde ettikleri bu başarıyı merhum Ercüment Altuğgil’e ithaf ettiklerini söyledi. Sporcular ayrıca, elde ettikleri bu başarıda desteklerini sürekli olarak arkalarında hissettikleri, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Pınar Güzel ve Doç. Dr. Murat Taş,  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ayhan Bilir ve sporun ve sporcunun daima yanında olan MCBÜ Rektürü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi’ye ayrıca şükranlarını sundular.

Kaynak: Basın Bülteni

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 16:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4