MANİSA'DA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası programı Manisa'da başladı.

MANİSA'DA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
banner1

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri Manisa'da 8-14 Ekim tarihleri arasında Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde hafta boyunca yapılacak sportif etkinliklerle Çok Amaçlı Spor Salonu'nda Voleybol kızlar ve erkeler il birinciliği müsabakaları ile başladı.

Açılış Seremonisine katılan Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Başkanı Erol Timur, Şehzadeler Gençlik Spor İlçe Müdürü Fatih Umut Altınışık, Spor Şube Müdürü Özcan Özen, İşletmeler Şube Müdürü Erhan Özel ve Okul Sporları Şube Müdürü Mustafa Buldu, müsabaka öncesi hakemlere ve takım katanlarına çiçek verdiler ve sporculara başarılara dilediler.

Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erol Timur, 2018-2019 sezonunun Amatör Spor Haftası'nın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, geleneksel hale getirilen haftanın en güzel şekilde geçmesini temenni etti. Manisa Gençlik Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, "Her yaştan insanın spor yapabileceği, düzenli fiziksel aktiviteleri yaygınlaştırmak ve yeni bireylerin spora kazandırılmasını sağlamak için gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Manisa merkezde ve ilçelerimizde farklı spor tesislerinde düzenlenecek aktiviteler ile devam edecek. Her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Amatör Spor Haftası kutlu olsun" dedi.

Kaynak: Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4