MANİSA’DA GSB SPOR OKULLARINA 40 BİN BAŞVURU

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları Manisa’da yoğun bir katılımla devam ediyor.

MANİSA’DA GSB SPOR OKULLARINA 40 BİN BAŞVURU

Manisa’da GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları, 23 farklı branşta tüm hızıyla devam ediyor. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 17 ilçede yaşayan 6-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayarak yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla kurslar veriliyor. Bu kapsamda voleybol, atletizm, badminton, bocce, basketbol, boks, cimnastik, eskrim, güreş, futbol, judo, karate, hentbol, masa tenisi, taekwondo, okçuluk, tenis, muay thai, wushu, atıcılık, satranç, oryantiring ve yüzme branşlarında 40 binin üzerinde başvuru yapıldı.

Kurslara katılan öğrenciler, yaz tatilini sporla iç içe geçirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, boş vakitlerini verimli ve etkin bir şekilde kullandıklarını, bu sayede teknolojik aletlerle zaman geçirmeyip sosyalleştiklerini söyledi.

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için sporun önemine vurgu yapan veliler ise, “Çocuklarımız hem kendi yaşıtlarıyla kaynaşmış oluyor hem de öz güven kazanıyor. Bilgisayar, telefon ve tabletin başında durmaktansa spor yaparak güzel vakit geçiriyorlar. Kursların ücretsiz olmasını da spora teşvik edici buluyoruz. Tesisler de gayet modern, temiz ve düzenli. Çocuklarımıza bu imkanları sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “20 Haziran’da GSB Spor Okullarına başladık. Şu anda 23 farklı branşta 40 binin üzerinde kayıt aldık ve 165 antrenörümüzle 17 ilçemizde aktif bir şekilde ücretsiz kurslarımıza devam ediyoruz. Ayrıca Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında 14 portatif ve 6 olimpik olmak üzere 20 havuzumuzda bu şehrin evlatlarına yüzme öğretiyoruz. Hedefimiz bu yıl 100 bin çocuğa yüzme öğretmek. Biz Manisa olarak tarihi hizmetler aldık, yatırımlar anlamında şu ana kadar 100’ün üzerinde bir tesisin inşaatı devam ediyor. Manisa’da bu tesisler bittiğinde inanıyorum ki bu şehrin çocukları daha güzel daha modern tesislerde daha güzel hizmetler alacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yaptığı bu tesislerin içini doldurmak bizim vazifemiz. Manisa’mız spor kenti olma yolunda hızla ilerliyor. GSB Spor Okullarında hedefimiz seneye 80 bin çocuğumuzu sporla buluşturmak” dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4