Manisa’da hedef 30 bin çocuk ve gence yüzme öğretmek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlerin yüzme öğrenimlerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi Manisa'da başladı.

Manisa’da hedef 30 bin çocuk ve gence yüzme öğretmek

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda ilk günden itibaren yoğun ilgiye gören proje; Yunusemre Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu, Selendi Yüzme Havuzu, Gölmarmara Yüzme Havuzu, Gördes Yüzme Havuzu, Demirci Yüzme Havuzu, Kula Spor Kompleksi Yüzme Havuzu ile Yunusemre Manisa kız yurdu bahçesi, Şehzadeler Gediz Spor Salonu bahçesi, Akhisar eski Stadyum, Salihli Gençlik Merkezi bahçesi, Kırkağaç Eczacı Anadolu Lisesi, Ahmetli eski Sağlık Ocağı, Köprübaşı Spor Salonu bahçesi, Turgutlu Gençlik Merkezi bahçesine kurulan portatif havuzlarda gerçekleştiriliyor.

5-18 yaş arası çocuk ve gençlerin yanı sıra 7’den 70’e vatandaşların da katılabildiği projede, eylül ayına kadar yaklaşık 30 bin civarında katılımcıya yüzme öğretilmesi hedefleniyor. Kurslar, pandemi kurallarına uygun şekilde yapılıyor. Uzman eğitmenler gözetimindeki kurslarda öğrencilerin ateş ölçümüne, dezenfektasyonuna son derece dikkat ediliyor. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, İl ve İlçe Müdürlüklerine kayıt yaptırabilirler. Kayıt için HES kodu zorunlu.

Yüzme kursuna katılan öğrenciler çok mutlu olduklarını belirttiler. Çocuklar yüzme öğrendiklerini, çok mutlu olduklarını, eğlendiklerini ve arkadaşlarıyla birlikte güzel vakit geçirdiklerini ifade ettiler.

Veliler ise; çocuklarımız için faydalı ve çok güzel bir proje olduğunu, çocukların güzel vakit geçirdiklerini pandemi döneminde uzun süre evde kaldıkları için böyle bir çalışma çocuklarımızın gelişiminde olumlu katkılar sağladığını ayrıca ücretsiz olması herkes faydalanmış oluyor. Hijyen konusunda her türlü tedbirler alınmış gönül rahatlığıyla çocuklarımızı getiriyoruz. Bu imkanı bize sunan Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederiz dediler.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, yüzme becerilerinin erken dönemde öğrenilmesinin çocuklar için büyük bir kazanım olacağını belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızca organize edilen projede çocuk ve gençlerimiz, hem sporla tanışmış oluyor, hem yeteneklerini ve özgüvenlerini geliştiriyor. Yüzmeyi gençlerimizin ayağına götürüyoruz. Aynı zamanda 7’den 70’e herkese yüzme öğretiyoruz. Çok verimli ortamda çalışmalarımız devam ediyor. Katılımdan çok memnunuz. Bu kapsamda Manisa olarak Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesinde geçen yıl Türkiye 3’üncüsü olmuştuk. Bu yıl ise hedefimiz daha fazla çocuğumuzu yüzme ile buluşturmak." diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4