Rahvan Atlar Kurtuluş Şenliklerine Heyecan Katacak  

Turgutlu'da geleneksel Rahvan At Yarışları 8 Eylül 2019 Pazar günü yapılacak.

Rahvan Atlar Kurtuluş Şenliklerine Heyecan Katacak  
banner43

Manisa'nın Turgutlu ilçesin de yıllar sonra geçtiğimiz yıl yapılan Rahvan At Yarışları bu Pazar tekrardan yapılacak. Geçtiğimiz yıl büyük bir katılım ve coşku içinde yapılan Rahvan At yarışları, Turgutlu'nun Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 8 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Asil yürüyüşleriyle dünyaya ün salan Rahvan atları Turgutlu'da yapılacak olan yarışlara hazırlanıyor. Turgutlu Rahvan Atçıları Derneği ile Turgutlu Belediyesinin birlikte organize ettikleri Turgutlu Rahvan At Yarışları 8 Eylül 2018 Pazar günü Irlamaz Sosyal Tesisleri yanındaki alanda düzenlenecek. Yarışların yapılacağı alanda toplanan Turgutlu Rahvan Atçıları pistte inceleme yaptı ve yarışa hazırlandılar.
"Geçtiğimiz yıl büyük bir katılım ve coşku içinde rahvan at yarışlarının yıllardan sonra tekrar yapıldığını” belirten Turgutlu Rahvan Atçıları Derneği Başkanı İsmail Kebapçı "Turgutlu halkı ve çevre ilçelerden rahvan at yarışlarına olan özlem geçtiğimiz yıl ki düzenlediğimiz rahvan at yarışlarına  ortaya çıktı. Hem katılım güzeldi hem de çok güzel bir coşku içinde kutlandı. Yapılacak olan Rahvan Yarışlarına Türkiye'nin bir çok yerinden yarışçı ve izlemeye vatandaşlar gelecek. Turgutlu'muzun kurtuluş şenlikleri kapsamında yapacak olduğumuz yarışımıza şimdiden tüm Turgutlu halkını bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4