Spor Kenti Turgutlu’da Hedefe Doğru Adım Adım

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in Turgutlu’ya ‘spor kenti kimliği’ kazandırmak adına önem verdiği branşlardan biri olan yüzme kurslarında rekor

Spor Kenti Turgutlu’da Hedefe Doğru Adım Adım
banner43

600’ü geçen öğrenci sayısının Turgutlu’da bir ilk olacak yüzme takımının temellerini attığının söyleyen Başkan Şirin, “Nurgül Fidan Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu’nda eğitim almaya başlayan 4 ve 14 yaş aralığındaki yüzlerce çocuğumuz daha ilk haftadan itibaren yüzmeyi öğrenme başarısını gösterdi. Yarı olimpik havuza kavuşan ilçemizin geleceği adına umutluyuz ve hedef yükselterek ‘spor kenti kimliği’ hedefimizi yüzme takımıyla taçlandıracağımıza inanıyoruz”

              Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi’nin Turgutlu’da imza attığı dev yatırımlardan biri olan Nurgül Fidan Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu’nda başlayan yüzme kursları büyük heyecan yarattı ve 6 eğitmen eşliğinde 600’den fazla çocuk yüzme öğrendi. Ailelerin de çocuklarını yalnız bırakmadığı kurslarda eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkaran Turgutlulu çocuklar, Turgutlu’nun yüzme alanında umut vermeye başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de hedefleri olan ‘Turgutlu’ya Spor Kenti Kimliği’ kazandırma yolunda attıkları önemli adımın meyvelerini toplayacaklarına dair inancını belirterek, tüm öğrencilere başarılar diledi. Ergenekon Mahallesi’nde yer alan ve tüm Turgutlu’ya hizmet veren, uluslararası nitelikteki yarı olimpik yüzme havuzuna sahip Nurgül Fidan Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu’ndaki kurslara yoğun bir ilgi olduğunun altını çizen Başkan Şirin, “Oldukça keyifli ve öğretici geçen kurslarımız ile Turgutlu’da büyük bir ihtiyaca karşılık verdiğimiz düşüncesindeyiz. Kayıtlara olan yoğun ilgi de bunun göstergesi olmuştur. Diğer yandan ailelerimizin de çocuklarını kurs esnasında izleyerek onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine şahit olmalarının ayrıca bir mutluluğunu yaşıyoruz.            Sporun pek çok branşında atağa geçen Turgutlu Belediyesi Spor Akademisi bünyemizde ‘yüzme takımı’ oluşturmayı hedefliyoruz. Bu konuda her daim güvendiğimiz çocuklarımızla ve elbette onların en büyük destekçileri aileleriyle güzel bir yola çıkacağız inancındayım” dedi. Çocuklar da yüzmeyi öğrenmenin keyfini çıkardıklarını belirterek, bu yatırımı ilçeye kazandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 20:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4