TURBELDAK’tan Medetsiz Zirvesine Tırmanış

​​​​​​​Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi Anma Tırmanışını bu yıl Bolkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3524 rakımlı Medetsiz’e tırmanarak gerçekleştirdi.

TURBELDAK’tan Medetsiz Zirvesine Tırmanış
banner43

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı TURBELDAK, Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi Anma Tırmanışı”na katıldı. Tırmanışa katılan 29 sporcu ve 2 antrenör Bolkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3524 rakımlı Medetsiz’e tırmandı. Zirveye çıkan TURBELDAK ekibi tırmanışı korona virüsle mücadele eden doktorlar, hemşireler, laboratuvar çalışanları, hasta bakıcılar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına ithaf ettiler.

Tırmanışa katılmak için geçtiğimiz cuma günü yola çıkan TURBELDAK Ekibi  cumartesi sabahı ise Niğde Ulukışla’da kamp ve tırmanış için gerekli hazırlıkları gerçekleştirerek Darboğaz Köyünden geçti ve 2200 metredeki Meydan Yaylasında araçlardan inerek 4 km ileride 2600 metredeki Karagöl Kamp Alanına yürüdü. Kampın kurulmasının ardından gece saat 01.00’da zirveye hareket eden ekip gidiş geliş toplam 22 km’lik uzun ve zor bir tırmanış gerçekleştirerek sabah 07.30’da 3524 metre yüksekliğindeki Medetsiz zirvesine vardı. Zirve defterinin imzalanmasının ardından hatıra fotoğrafları çekilen ekip zorlu bir inişin ardından kamp alanına gelerek dönüş için hazırlıklarını tamamlayarak yola çıktı.

Medetsiz zirvesine gerçekleştirilen yürüyüş hakkında açıklamada bulunan Yaz – Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı TURBELDAK sporcularımız Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi Anma Tırmanışını bu yıl Bolkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3524 rakımlı Medetsiz’e tırmanarak gerçekleştirdi. 24 – 25 Temmuz tarihleri arasında  gerçekleşen tırmanış için gerekli hazırlıklarımızın ardından cumartesi gecesi 01:00 itibariyle başlayan tırmanışımız sabah 07:30’a kadar sürdü. Medetsiz Zirvesine tırmanışımızın ardından zirve defterini imzaladık ve katılımcılarımız ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz Medetsiz Zirve tırmanışını Covıd -19 pandemisiyle mücadele eden başta doktorlarımız, hemşirelerimiz, laboratuvar çalışanlarımız, hasta bakıcılarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza ithaf ediyoruz. Emeği geçen herkese ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4